Wpis z mikrobloga

Dziś miałem rozmowę o pracę w #krakow W ogłoszeniu było napisane "oferujemy konkurencyjne wynagrodzenie". Dialog wyglądał tak:

- (HR) nasz budżet wynosi 3500 zł brutto + premia max. 500 zł kwartał
- (OP) w ogłoszeniu pisali Państwo, że proponują konkurencyjne wynagrodzenie, mediana w branży to ok 6000 zł
- (HR) Tak, ale ma pan dopiero 25 lat
- (OP) To nie znaczy, że mam konkurować zarobkami z dziećmi w Wietnamie.

Więc kto jutro karnie powędruje do swojej starej dobrej #pracbaza ?


#gorzkiezale #praca #energetyka
  • 37
  • Odpowiedz
@wiszacy_mysliciel: mnie ostatnio pytali o oczekiwana pensje (12k, dosyc specyficzna technologia) a potem zapytali jakie jest minimum za ktore zgodze sie przyjsc.
Najpierw prychnalem bo myslalem ze hr zartuje, ale okazuje sie ze pytali na powaznie.
Odpowiedzialem 11900 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@MaNiEk1: Ciężko powiedzieć bo podstawy mam 6500 zł + premia roczna. W zeszłym roku miałem coś koło 8700 brutto + telefon do celów prywatnych, luxmed, samochód do celów prywatnych i oczywiście multisporty, karty przedpłacone i ponad 150 pkt co miesiąc w systemie kafeteryjnym, więc ponad 9 brutto wyjdzie.
@ShooleR: U mnie to trochę inaczej wygląda, ponieważ nie da się doświadczenia zdobyć w domu więc często na to zwracają
  • Odpowiedz
Więc kto jutro karnie powędruje do swojej starej dobrej #pracbaza ?


@wiszacy_mysliciel: Polecam linkedina. Pracodawca sam się odzywa i wtedy to ty jesteś górą bo bez podania chociaż przez telefon widełek nie kontynuuję rozmowy. Jeśli dla kogoś to jest tajemnicą to zarobki są #!$%@? i/lub chcą tylko jak najtańszego pracownika. W poważnych firmach i na poważnych stanowiskach są podawane warunki i się zgadzasz albo nie. Kiedyś na pytanie
  • Odpowiedz
@raFFcio: Dokładnie nie powiem. Stanowiska podobne do mojego są tylko w kilku firmach, a w całym kraju jest nas ok 50 dopiero więc wolałbym chronić swoją prywatność, ponieważ info które tu podałem mogłyby już posłużyć do mojej identyfikacji gdybym opisał co robię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@XpedobearX: Na linkedin to programiści chyba głównie są rekrutowani.
  • Odpowiedz
@raFFcio: Dla prywatnego. ZE i dostawcy ciepła nas nienawidzą :)

Przykład: Duży zakład automotive w północno - zachodniej Polsce
Wartość kontraktu ok. 0,5 mln zł
Okres zwrotu inwestycji z samej redukcji energii elektrycznej: 13 miesięcy (wartość potwierdzona po analizie faktur).
Gwarancja na zamontowane urządzenia w kontrakcie: 36 msc :)
  • Odpowiedz
@blackphoenix: znalezione w necie:
bardxo specyficzna branża duży koncern zagraniczny. Wymagania kosmiczne. Potrzebowali Regionala na obszar Kraje Bałtyckie, Polska, Czechy, Słowacja i Rumunia. Pierwsza rozmowa z HR w UK ok pensja niby ustalona 40000 funtów rocznie. Później w Polsce bo wymyślili, że polski oddział będzie zatrudniał pierwsza rozmowa w polskim HR to już lekki szok bo dają 12000 brutto. Tłumaczenie, że w Polsce takie zarobki (ok to stanowisko wg danych
  • Odpowiedz