Wpis z mikrobloga

#naukaprogramowania #java #programowanie

Mirki, dostalem zadanie do zrobienia od firmy u ktorej ubiegam sie o praktyki, zrobilem je i chce juz je wyslac, ale jest jedno ale..

Na 18 danych testowych (sa to zmienne string) moge wprowadzic tylko 7 (zgodność w 100%, wyniki sa takie jak w kluczu), poniewaz u reszty z nich ilosc znakow z danych testowych, ktore musze wprowadzic wacha sie od 100 000 do 1 000 000 (moj pecet jest wtedy torturowany, eclipse sie wtedy wiesza i dzieja sie niestworzone rzeczy) jakiej zmiennej powinienem uzyc do takiej ilosci znakow?
  • 24
@GotoFinal: po prostu mam problem z wprowadzeniem stringa, ktory ma 50k znakow i w gore, tak jakby eclipse nie reagowal na moje ctrl + v pod ktorym mam skopiowany te 50k liter, przy 10k jeszcze jest okej, a co do samych operacji to sa dwa strumienie wejscia, wklejam dwie sekwencje liter (taka sama ilosc liter A, B, C itd) i za pomoca petli sprawdzam ile razy musialbym przestawiac sasiednie litery w
@GotoFinal: @-PPP-: dokladnie, od poczatku nauki programowania jestem z Eclipse, polecacie cos innego?

Swoja droga to wczytalem dane z plikow, umiescilem je w stringach i jest dokladnie dalej to samo, Eclipse sie wiesza

Zainstalowalem Intelij i jest to samo
@GotoFinal: 3,67GB ramu zuzycia, a ogolnie mam 8, wiec to raczej nie to, ale ostatnio procek sie strasznie przegrzewa (80 stopni jak odpalilem InteliJ i sprobowalem skompilowac ten program)

Kodu jest niewiele, wyniki otrzymuje takie jak w oczekiwanych przy uzyciu danych testowych, a czy jest zrobione z sensem to sie okaze, mam jedynie problem z wprowadzaniem stringow z kosmiczna iloscia liter
@Arima: To nie wprowadzaj, zrób to z sensem :D
Albo przynajmniej dbaj o to by nie ładować po kilka takich tekstów na raz, i upewnij się że nie robisz żadnych dziwnych operacji dodawania na Stringu, użyj StringBuildera, a do replace/split itd, polecam napisać coś własnego lub zabrać coś z StringUtils z apache commons. Lub w miarę możliwości operować na array charów (tylko nie pobieraj go kilka razy, bo to kopiuje)

Z