Wpis z mikrobloga

Temperatura karty graficznej (dedykowanej) łapie mi do 69 stopni. Jest to jeszcze w miarę normalne? Karta jaką posiadam jest dość stara - GeForce 710M (1GB). Laptop Lenovo G580. Nie pytałbym o to w sumie gdyby nie to, że od ponad miesiąca moge zapomnieć o odpaleniu jakiejkolwiek gry. Przy uruchomienie czegoś wywala mi blue screena, gdy wróciłem do staryszych sterowników karty to co prawda gry już mi odpalało, ale łapało wtedy max 15 FPS'ów... W sumie jakoś mega nad tym nie ubolewam, bo grałem w coś tam raz na jakiś czas, ale ciekawi mnie sam problem.

#lenovo #lenovog580 #sprzetkomputerowy #laptopy #laptop #pytaniedoeksperta #komputery #kartagraficzna
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dawid110d: Obstawiałbym że sprzęt po prostu się przegrzewa- od wewnątrz na żeberkach zebrała się warstwa kurzu i wiatrak nie wydmuchuje gorącego powietrza, tylko kotłuje je w środku. Odpal grę i przyłóż dłoń do kratki, powinien być wyraźnie wyczuwalny powiew powietrza. Jeśli nie to od tego bym zaczął.
  • Odpowiedz
@Wielki_Atraktor: W tej chwili nie odpalę ŻADNEJ gry, bo od razu blue screen leci :D A powrót na te stare sterowniki to była katorga... Jak nie będzie innych pomysłów to dopiero wtedy zrobię to co poradziłeś
@leleszek: Niby na wakacjach oddałem laptop do czyszczenia. Chyba nie byliby takimi debilami w tym serwisie, że pominęliby wymianę pasty na karcie i wyczyszczenie wentylatora.
  • Odpowiedz
@Wielki_Atraktor: @leleszek: Uwaga, po 3 miesiącach rozwiązałem problem :D Podzielę się informacją, aby następne pokolenia wiedziały co robić w takiej sytuacji. Metodą prób i błędów doszedłem do tego iż należy wejść w tryb awaryjny i usunąć wszystkie sterowniki od GeForce (tak, obowiązkowo trzeba to usunąć z poziomu trybu awaryjnego gdyż w normalnym trybie przy próbie de instalacji od razu wywalało blue screena...), następnie uruchomić ponownie laptopa i system
  • Odpowiedz
@dawid110d: ale zobacz teraz w menadżerze urządzeń czy masz prawidłową nazwę karty i sterownik producenta, czy "standardowe urządzenie vga" i stery microsoft, bo jeśli to drugie, to są standardowe sterowniki windows i karta nie będzie na nich w pełni wydajna.
  • Odpowiedz