Wpis z mikrobloga

@lubielizacosy: oj nie demonizuj, wbrew porozom nie spadaja tak czesto jak slyszy sie w mediach :) Ostatni raz z tego co pamietam to ktorys z VFA-106 spadal, tyle tylko iz z racji tego iz jest to FRS nie jest to jakas tam nowosc.
@Nunino: tylko po co :) Jakby nie patrzec na wiekszosc pytan odpowiedz mozna wygooglowac, czesc zas jest chroniona klauzula tajnosci :) Ewentualnie zawsze mozesz pytac tutaj, jezeli bede mogl/znal odpowiedz to odpowiem :)
@widofmaker: Dla mnie praca marzeń, będąc w wojsku 6BDSZ zawsze patrząc w niebo, wyobrażałem siebie jako pilota takiego śmigłowca, a gdzie tu myśleć o takim zawodzie jaki masz.
Miałem możliwość bycia mechanikiem śmigłowców tylko jeden dzień i to tylko w książeczce wojskowej.
Pozdro z Polski Cumplu ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@galaxy42: z tego co pamietam to przynajmniej high school/GED lub zagraniczny odpowiednik co przeklada sie na liceum/szkole srednia gdzie tak naprawde jest to gdzies na poziomie polskiego gimnazjm. Pozniej juz zdaje sie ASVAB (Armed Services Vocational Aptitude Battery) test. Test jest niczym innym jak generalnym testem na rozumienie tekstu, podstaw algebry, geometrii, trygonometrii i innych #!$%@?. Na podstawie tego testu (ktory szczerze powiedziawszy o niczym nie przesadza) jak i statystyk zapotrzebowania
@Nemezis_: coz, praca ta ma sporo zalet, jak i cale mnostwo wad :) Ot jak kazda inna.

@Nunino: tak. Wiekszosc kontraktow/specjalizacji z dzialu lotnicwa ma cykle sea-duty (praca w jednostce ktora wyplywa) /shore duty (praca w jednostce ktora nie wyplywa). Rotacja jest rozna w zaleznosci od wykonywanej pracy (dyktowana przez Navadmin 361/12. Dla mnie na chwile obecna wynosi ona 60 36 48 36 42 36 36 36 36/36 (liczona
@Nunino: coz, wszystko zalezy co rozumiesz pod pojeciem "bezpiecznych". Co do typowo rozumianego stacjonowania, gdzie spedzasz iles tam lat w danym kraju, to z racji wykonywanego zawodu wiekszosc czasu spedzam w bazie w US, badz tez na pokladzie lotniskowca - gdzie jest w miare bezpiecznie. Aczkolwiek lotniskowiec sam w sobie, jak i grupa uderzeniowa plywa sobie glownie w okolicach 5 floty i straszy arabow (mniej wiecej tak )