Wpis z mikrobloga

@widofmaker: ciekawe strasznie z ta klauzula. gdzieś czytałem że w USA dostęp do informacji tajnych i tak i tak ma w cholerę osób. skala nie do ogarnięcia. w związku z klauzula są jeszcze jakieś inne restrykcje? pewnie NSA od razu podłącza się pod twoj telefon :D
@marnypopis: do tajnych tak, do scisle tajnych juz niekoniecznie :) Nie ma wiekszych restrykcji, ot nawet jezeli mam uprawnienia do przegladania tajnych dokumentow nie oznacza to ze z tego uprawnienia musze korzystac :) Tak szczerze powiedziawszy tylko od czasu do czasu mam stycznosc z tego typu materialami.
@widofmaker: Rozumiem, że zieloną kartę załatwiła Ci jakaś rodzina ze Stanów czy wylosowałeś sam na corocznej loterii? Gdzie się tak wykułeś języka angielskiego, że ogarnąłeś te wszystkie techniczne rzeczy?
@widofmaker: Odgrzebuje stary wpis ale intryguje mnie coś. Jesteś w stanie podać przykład dokumentów, które w Twojej pracy mają klauzulę tajne i ściśle tajne? W sensie, nie że masz teraz jakieś tajemnice wyjawiać tylko np. że klauzulę tajności mają np. rozkład lotów na lotniskowcu, a ściśle tajne cośtam bardziej wyszukanego. Na pewno wymogi dla oficerów są takie ostre jeśli chodzi o to ściśle tajne? Może tylko na lotniskowcu? Jeden Polak co
@medevacs: na chwile obecna dokumenty tajne i scisle tajne z ktorymi przychodzi mi od czasu do czasu obcowac to chociazby rozklady lotow, ship movements i blueprints (zwlaszcza elementow takich jak FADEC i INS). Nie jestem w stanie odpowiedziec ze 100% pewnoscia czy wymogi dla wszystkich oficerow sa takie same. Moja wypowiedz dotyczyla glownie programow ktore mnie interesowaly (lotnictwo i dzial IT - te zas wymagaja klauzuli scisle tajne) i o takie