Wpis z mikrobloga

@MarekAntoniuszGajusz: po liceum wyjechalem do US, tam zaciangnalem sie jak kazdy inny obywatel. Przed unitarka (bootcamp) zostajesz wyslany do MEPS (Military Entrance Processing Station) gdzie daja ci mozliwosci z ktorych wybierasz swoja "specjalizacje". Ot niektorzy wybieraja mechanikow, inni specjalizacje zwiazane z okretami inni chca zostac medykami. Po ukonczeniu unitarki (ok 2 mies) zostajesz wyslany do szkoly (A-School). A-School to nic innego jak generalna szkola przygotowywujaca do zawodu. Nie wiem jak
  • Odpowiedz
@SebixBezKaryny: coz, generalnie rzecz biorac w takich sytuacjach (nie jestem prawnikiem wiec nie bierz mojego slowa za pewniaka) w przypadku utrzymywania podwojnego obywatelstwa wymagane jest pozwolenie MONu, ktore z reszta nie jest znowu tak ciezko dostac (no chyba ze chce sie sluzyc w armii ktora konfliktuje z Polska, aczkolwiek zakladam ze w takich wypadkach ludzie nie pytaliby o pozwolenie). W moim przypadku z racji wykonywanej specjalizacji, a co za tym
  • Odpowiedz
@MarekAntoniuszGajusz: nie chodzilo nawet o to. Ot jak na nieszczescie latwiej jest odzyskac polskie obywatelstwo po latach niz znalezc w miare przyzwoita prace w PL. Z racji tego iz, nie zamierzalem siedziec na utrzymaniu rodzicow ani tez na garnuszku panstwowym, a i nie lubie byc nierobem to dokonalem takiego a nie innego wyboru.

@SebixBezKaryny: mialem podwojne przez jakis czas, teraz mam tylko amerykanskie. Dzieki :)
  • Odpowiedz
@maanius666: jaki i po co? :)
@Razr: dzieki! :)
@marnypopis: coz oststnimi razem kiedy sprawdzalem jednym z wmogow otrzymania pozwolenia na przegladanie dokumentow "scisle tajne" by pobyt najblizszej rodziny (rodzice, rodzenstwo, malzonek/malzonka) w US przynajmniej przez ostatnie 7 lat. w moim przypadku wymagaloby to sciagniecia mamy I siostry + 7 lat daloby mi to 12 lat sluzby i 34/35 lat co praktycznie dyskwalifikuje mnie z wiekszosci
  • Odpowiedz
@widofmaker: Ciekawy człowiek jesteś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. Nie wiem czy było, nigdzie nie widziałem, ale ile masz lat? EDIT: Już wiem ile.
2. Jak w ogóle wpadłeś na to, że akurat chcesz naprawiać takie maszyny? (Np. miałeś taki sen( ͡º ͜ʖ͡º), kogoś znajomego kto w tym robił i Cię zaraził)
3. Jak wygląda start? Przyleciałeś do USA i co dalej?
4. Jakie szanse na dostanie się tam
  • Odpowiedz
@GwalceCie: dzieki! :)

1) 27

2) Nie wpadlem :) Ot glowne zalozenie bylo takie zeby nie uganiac sie do konca zycia za pieniadzem jak to musza robic moi rodzice by oplacic rachunki dom etc. Jednym z najprostszych sposobow aby tego dokonac bylo wojsko. Po wstapieniu do wojska (przynajmniej w US) daja ci mozliwosci specjalizacji. AM (Aviation Structural Mechanic) byla jedna z mozliwosci, i tak to zostalem mechanikiem lotniczym. Poza tym zawsze chcialem robic cos "meskiego" a coz bardziej meskiego niz mechanika, wojsko, mysliwce (ot duze zabawki dla duzych chlopcow). Nie wspominajac o tym ze ojciec byl tam kiedys absolwentem w
  • Odpowiedz