Wpis z mikrobloga

po co ludzie zamawiają dowóz przesyłki kurierem zamiast pocztą? Jakby jeszcze standardem było doręczania w godzinach popołudniowych w firmach kurierskich, ale nie jest. Efekt jest taki, że jak nie ma Cię przed południem w domu, to tak czy siak przesyłki nie dostaniesz, tyle że na pocztę masz blisko a dystrybutornie firmy kurierskiej na zadupiu pod miastem. #pocztapolska #kurier
  • 9
@kate1990:
Jak się zamawia kuriera to trzeba wybrać adres doręczenia taki żeby ktoś zawsze mógł przesyłkę odebrać. Jak nie do domu to do sąsiada, znajomego, lokalnego spożywczaka, do pracy czy do paczkomatu. Jak nie możesz tego załatwić to albo bierz Pocztę Polską i biegnij z awizo do placówki, albo nie zamawiaj wcale. Ja ponad 10 lat robię zakupy w internecie i nigdy nie miałem problemu z dostarczeniem bo "nikogo nie było
@kate1990: gdyby poczta dzwoniła przed przyjazdem potwierdzić czy ktoś jest to w porządku a tak jest to loteria. Gdyż po południu nie zawsze jesteś w domu. Kurier dzwoni i zawsze można się dogadać.
@kate1990:
Ja do placówki Poczty mam ok 1km, a do punktu kuriera ponad 50km. Jako że nie dysponuje samochodem, gdyby mi kurier zostawił awizo i musiałby jechać odebrać przesyłkę, to musiałby wziąść dzień wolny w #pracbaza, następnie pojechać pociągiem lub autobusem do innego większego miasta (ok 1godz), tam z kolei autobus miejski, a potem z powrotem. Bite kilka godzin.
@kate1990: właśnie po to my budujemy pomalutku sieć punktów kurierskich. Lokujemy się w sklepach, biurach, salonach itd. w formie dodatkowej działalności. Jak będzie naszych punktów już dużo to dojdzie możliwość zamawiania kuriera do wskazanego punktu jak do paczkomatu. Wiem że śmierdzi mój post jak reklama ale inaczej narodu nie poinformuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)