Wpis z mikrobloga

Coraz realniejsze zdają się być plany na zrobienie w Polsce drugich Węgier. Równocześnie w zeszłym tygodniu ukazała się kolejna edycja Rankingu Wolności Prasy organizacji Reporterzy bez Granic. Z tej okazji popatrzyliśmy na dynamikę Polski i Węgier w tym rankingu...

Polska prasa cieszy się w ostatnich kilku latach bezprecedensową wolnością. Po mocnych spadkach w latach 2005-2007 wylądowaliśmy na 58. miejscu. Od tamtej pory co roku pięliśmy się w nim w górę, w tym roku jesteśmy 18. W tym samym czasie Węgry z prymusa (10. miejsce w 2007) zmieniły się w pariasa. W tym roku po kolejnym spadku Węgry są na 65. pozycji. Byli 48. miejsc przed nami, teraz są 47. miejsc za nami w osiem lat.

#neuropa #media #ciekawostki #budapeszt #dobrazmiana #polskawruinie #polityka
Sierkovitz - Coraz realniejsze zdają się być plany na zrobienie w Polsce drugich Węgi...

źródło: comment_ptZCPMV7Yi6Go6OuuHy7z9q8Rj0OzHyE.jpg

Pobierz
  • 223
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

I z czego ma niby wynikać ten "brak obiektywizmu"?


@Sierkovitz: Wrzucasz jeden z link ze źródła, które nie ma nawet 1000 polubień na fb. Na wykresie masz dwie kreski, dziwne trochę.

??? Przecież teraz jesteśmy na 18 miejscu. W 2014, z którego jest obrazek byliśmy na 19. na 58. byliśmy w 2007.


@Sierkovitz: I o dziwo jest lepiej u nas niż w USA, a debata była o nas
  • Odpowiedz
Na pewno PiS nie będzie próbował zmarginalizować niechętnych mu mediów i wstawić wszędzie ludzi, których mają na własność.


@Sierkovitz: Jednak to robi każda ekipa rządząca co wybory. Więc na nowo widać odkryłeś koło xD
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak: O dziwo w okresie, którego nie dotyczy debata w Brukseli i w okresie kiedy nie było o nas debat w Brukseli i o dziwo USA nie jest w UE. Debata dotyczy ostatnich 2 miesięcy i nagłej erozji mechanizmów demokratycznego państwa. Raport dotyczy wolności prasy w Polsce w okresie 2013-2014. Polecam zerknąć w całą tą dyskusję i doczytać oraz raz na jakiś czas wykorzystywać mózg.
  • Odpowiedz
i o dziwo USA nie jest w UE


@Sierkovitz: Jednak niby taka "demokratyczna", a ma mniej wolnej prasy niż Polska. A to o Polskę się martwiła Bruksela, mi to śmierdzi porządnym szambem.

Debata dotyczy ostatnich 2 miesięcy i nagłej erozji mechanizmów demokratycznego
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak: Przypomnij mi jak PO cenzurowało dostęp do prasy w sądach albo prezesów TVP z PO? Nie stawiajmy = między tym co się działo w 2007-2015 a tym co o--------a się teraz, bo aż nie wypada. Całkowita czystka dziennikarzy, zwalnianie za to, ze ktoś chciał wstrawić materiał o Dudzie, cenzura prasy w sądach i to jeszcze żenująco tendencyjna, Kurski na czele TVP - podaj mi choć jedno podobne za PO.
  • Odpowiedz
Przypomnij mi jak PO cenzurowało dostęp do prasy w sądach albo prezesów TVP z PO?


@Sierkovitz: Prasa specjalistyczna jest, ograniczono wybór konkretnych gazet. Inna sprawa to było niestety do przewidzenia, Wyborcza była przychylna władzy i stąd były jej prenumeraty za publiczne pieniądze, podobnie jak reklamy w niej zamieszczane. Prywatnie nie mogą kupować prasy? To jest marnowanie pieniedzy podatnika.

Nie stawiajmy = między tym co się działo w 2007-2015 a tym co o--------a się
  • Odpowiedz
Prasa specjalistyczna jest, ograniczono wybór konkretnych gazet. Inna sprawa to było niestety do przewidzenia, Wyborcza była przychylna władzy i stąd były jej prenumeraty za publiczne pieniądze, podobnie jak reklamy w niej zamieszczane. Prywatnie nie mogą kupować prasy? To jest marnowanie pieniedzy podatnika.


@Kaczypawlak: @Kaczypawlak: Tak - nie ma gazet ani tygodników z pierwszej trójki ale jest GPC, Nasz Dziennik i W Sieci - musisz naprawdę się wysilać, żeby
  • Odpowiedz
Sorry -kto mówi, że USA jest demokratyczna? Bo z pewnością nie ja...


@Sierkovitz: Sami Jankesi, Bruksela się ich nie czepia, że łamią prawa człowieka i takie tam, kara śmierci tam obowiązuje. A Polska to taki mały kraj i jak widać kopać ją można do woli.

A niby gdzie twoim zdaniem ma je być
  • Odpowiedz
Tak - nie ma gazet ani tygodników z pierwszej trójki ale jest GPC, Nasz Dziennik i W Sieci - musisz naprawdę się wysilać, żeby to umotywować logicznie i wiem doskonale, że tego nie zrobisz.


@Sierkovitz: Po prostu wspierają swoich, nic nowego.

Zastanawiam się tylko ile czasu dziennie przeznaczasz na tworzenie dysonansu poznawczego .


@Sierkovitz: To jest u Ciebie. Zauważ, że za poprzedniej ekipy tych gazet nie było prenumerowanych,
  • Odpowiedz
@stekelenburg2: wiem, że w świetle prawa było (natomiast zakaz reklamy OFE już nie był, a to także nakazano). Porównuję tu natomiast sposób działania - jeśli ludzie na ulicy nagle zaczną być masowo zatrzymywani na 24h to też będzie legalne, ale będzie miało tyle wspólnego z wolnością co wjazd do redakcji Wprost.
  • Odpowiedz
@macabrankov: no nie wiem, czy będzie takie legalne. Do zatrzymania również są przesłanki. Będzie można to zaskarżyć do sądu (jak zaskarżył Wprost).

Zresztą imo akcja we wprost była nie tylko legalna, ale i celowa.
  • Odpowiedz
@stekelenburg2: Co masz na myśli mówiąc celowa? Skoro ABW weszło to na pewno miało w tym swój cel. A zatrzymanie na 24h jest oczywiście legalne, wystarczy, że zostałeś o coś podejrzany. Tylko, że jeśli nie ma przesłanek do aresztowania/nie ma decyzji i minęły 24h to muszą wypuścić.
  • Odpowiedz