Wpis z mikrobloga

Coraz realniejsze zdają się być plany na zrobienie w Polsce drugich Węgier. Równocześnie w zeszłym tygodniu ukazała się kolejna edycja Rankingu Wolności Prasy organizacji Reporterzy bez Granic. Z tej okazji popatrzyliśmy na dynamikę Polski i Węgier w tym rankingu...

Polska prasa cieszy się w ostatnich kilku latach bezprecedensową wolnością. Po mocnych spadkach w latach 2005-2007 wylądowaliśmy na 58. miejscu. Od tamtej pory co roku pięliśmy się w nim w górę, w tym roku jesteśmy 18. W tym samym czasie Węgry z prymusa (10. miejsce w 2007) zmieniły się w pariasa. W tym roku po kolejnym spadku Węgry są na 65. pozycji. Byli 48. miejsc przed nami, teraz są 47. miejsc za nami w osiem lat.

#neuropa #media #ciekawostki #budapeszt #dobrazmiana #polskawruinie #polityka
Pobierz Sierkovitz - Coraz realniejsze zdają się być plany na zrobienie w Polsce drugich Węgi...
źródło: comment_ptZCPMV7Yi6Go6OuuHy7z9q8Rj0OzHyE.jpg
  • 223
wjazd do wprost byl w pelni legalny, potwierdzil to sad.


@stekelenburg2: aha, ale jak wtedy sie pluli RWB to jakos nikt nie pamieta. Oj neuropa, neuropa. xD Wtedy ktos z was pisal, ze to nic nie znaczaca organizacja i nie moze sie mieszac w sprawy polski. Teraz to jest najwazniejsza instytucja na ktora patrza inwestorzy.

ja #!$%@? xD tacy sami jak PISLAMIŚCI. xD
@Sierkovitz: widze że ty za to rozumiesz wszystko lepiej od innych.Kasowanie komentrazy tylko ze względu na odmienny pogdląd od redaktorajak najbardziej sie do tego zalicza. O atakach "uchodźców" np z Koloni wiem o tym bo aferę wpierw opisały prawicowe portale europejskie , później główne media brytyjskie, niemieckie 5 dni później pod naciskiem opinii publcznej .....
Tak, bo większość ludzi jest w stanie faktycznie stwierdzić, kto ma rację. Jasne. Tak właśnie działa cudowna demokracja.


@Flypho: Yy, no ale jaka jest Twoja puenta? Chcesz wprowadzenia cenzury? Bo ja to widzę tak, że narzekasz na wolne media, bo one mówią to co ci się nie podoba XD Chcesz za ludzi decydować co mają oglądać i mówić im kto ma rację?

Swoją drogą skąd wiesz, że to ty znasz prawdę?
@Sierkovitz: O ile pamiętam, landy dość niechętnie podchodzą do wydawania gazet z innym kapitałem niż Niemiecki, później poszperam i poszukam informacji. O jakiś drastycznych uchybieniach poza tym nie słyszałem, a przynajmniej nikt tego nie udowadniał.

U nas też nie jest pięknie, ale to że media głównego nurtu to ściek który akurat przejmuje partia rządząca wiadomo od kilkunastu dobrych lat. Dobrze, że powoli się to zmienia i coraz większą rolę odgrywa internet.