Wpis z mikrobloga

@GaHee: Na reddita już jakiś czas nie zaglądam, bo ciągłe give awaye stasznie zaśmiecają i czasem ciężko się dokopać do czegoś sensownego (nie mam pojęcia czy da się to jakoś odfiltrować). Pod tagiem się nie spotkałem z tą metodą, to chciałem się podzielić odkryciem.
@apaczacz: Ja trochę zdanie na jej temat zmieniłem, ale dla mnie nadal tak jak już kiedyś z tobą chyba rozmawiałem nie nadaje się na tanki i grzałki 2,5mm. Wolę ją na 3mm, 3,5mm i na dripperze. Poza tym spróbuj sobie jeszcze jednej rzeczy. Zwiń dość ciasno bocotton, potem owiń go rozciągniętą muji(rozwarstw na pół). Jest przyjemnie.
@apaczacz: @GaHee: W nagraniu bardziej chodziło mi o pokazanie ułożenia, użycia większej ilość waty i nie przeciskanie jej bokami. Wcześniej tak robiłem, bo miałem wrażenie, że dzięki temu będzie szybciej nasiąkać. Tak samo bałem się, że zbyt duża ilość waty zapcha transport. Wiem, że dla doświadczonych graczy w tej zabawie to nie będzie specjalne odkrycie.
@Grubstone: lepszy patent, to taka rolka przeciagnieta przez te hole i docieta tak, zeby wystawala na 1mm. lepszy airflow, bo wata pod capem zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, transport idealny i przy odpoqiedniej 'miesistosci' rolki nie ma opcji przeciekania/podtapiania. od wygrzebania scottish wick tak wickowalem subtanka (w reszcze rolki sa bezsensu - przy juice well zwykle paski wystarcza bez problemu).
@Grubstone: Sprawdziłem przed chwilą ten patent na RBA do ijusta, tylko oczywiście wszystko tam stosunkowo mniejsze więc trochę roboty było. Problemów co prawda z transportem wcześniej nie miałem, ale dużo lepiej liquid smakuje - co jest pewnie kwestią większego rozwarstwienia waty. Nawet wyczuwam jakieś resztki mentolu którego ostatnio zalewałem przedwczoraj i widocznie na ściankach coś się odłożyło ( ͡° ͜ʖ ͡°)