Wpis z mikrobloga

Kolejne głupie pytanie ode mnie.

Ile właściwie kanałów transmisyjnych potrzebuje dron?

Czy dobrze rozumiem, że używane jest po 1 kanale na:

- roll
- yaw
- pitch
- thrust
- bateria/telemetria

Czyli dla większości rodzajów multikopterów wystarczy w zupełności 6 kanałów na transmisje?

Pytam, bo chyba chciałem popełnić błąd i kupić 9 kanałowy transmitter za sporo większy hajs ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#budujedrona #drony #multikopter
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gumilii: Kup Turnugy 9x - 9 kanalow za bardzo male pieniadze (no chyba, ze cos lepszego teraz jest na rynku w tej cenie?).
Do sterowania potrzeba minimum 4 kanaly. Telemetria w wielu przypadkach ma swoje wlasne zrodlo transmisji na innym pasmie.
EDIT
Jak bedziesz mial wiecej kanalow, to bedziesz mogl sobie uruchamiac rozne tryby sterowania w kontrolerze lotu: acro, angle, horizont, co tylko zaprogramujesz. Kazdy dodatek (chocby wlaczanie oswietlenia LED
  • Odpowiedz
@1392c309a2da8ca65641315bf7dc62f2: No ja planowałem kupić FlySky FS-TH9X, który jest podobno "klonem" Turnigy 9x. Ale zacząłem się trochę obawiać komentarzy o kiepskim zasięgu tego transmittera -- temu ponownie zacząłem się rozglądać za transmitterem.

@kubako: Początkowo mała "wyścigowa" 250, ale później pewnie chciałbym się pobawić w jakieś amatorskie filmiki.
  • Odpowiedz
@konradpodgorski: Panieeee usbasp w łapki i lutujemy kabelki do zmiany oprogramowania

@gumilii: To Turnigy jest Klonem a właściwie rebrandem FlySky TH9X.
Radio super, fajnie się modyfikuje, ale nadajnik i odbiornik najlepiej wymienić na FrSky które ma 3x lepszy zasięg i dostępne małe odbiorniki. Niestety koszt 200zł+ za dobry nadajnik i odbiornik
  • Odpowiedz
@konradpodgorski: To prawie to samo co ja planuje, tylko ja jeszcze części zapasowe biore i nie wiem po co 3 aku do drona ( ͡° ͜ʖ ͡°).

W sumie buzzera nie biore, ale nie wiem czy to jest niezbędne.
  • Odpowiedz