Wpis z mikrobloga

tak tylko zapytam w odniesieniu do tego co napisał do mnie @pwone - ilu z was miało zajęcia z prowadzenia biznesu w polsce i za granicą w szkole średniej czy w na studiach? Nie uważacie że to właśnie takie zajęcia mogly by rozruszać naszą ekonomię? dlaczego nikt nie wpadł na taki pomysł? - pytam na poważnie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@katom: Ja mialem w techbazie podstawy przedsiebiorczosc. Wiele ciakwych rzeczy sie nauczyłem. Nawet fikcyjne firmy i biznesplany i inne p------y włącznie z drukami faktur i podatków robiliśmy.
  • Odpowiedz
@Jasniepanalbert: I jak? Ja coś tam miałem - pamiętam teraz też. Ale cholera, albo nic z niego nie wyniosłem, albo był bezużyteczny. Przydały się za to zajęcia z Opolskimi biznesmenami w ramach studenckiego koła przedsiębiorczości
  • Odpowiedz
@desygnat: Kurcze - to czasy się pozmieniały.Zazdroszczę - tak poważnie. Ztego co kojarzę to u mnie to rpowadził nauczyciel matematyki (swoją drogą świetny matematyk, chylę czoła Panie Górski )
  • Odpowiedz
@katom: Ja chodzilem do liceum profilowanego usługowo-gospodarczego więc coś tam o tym musiało być. Tak jak piszą wyżej podstawy przedsiębiorczości + jeszcze jeden przedmiot profilony, chyba coś z marketingiem, ale nie pamiętam bo to troche dawno temu było. Czy pomogło? Nie szedłem w tym kierunku ani troche ale w sumie nie sądze, żebym miał jakieś problemy z firmą. Nauczyli mnie jak opracowac dobry biznes plan, zalozyc i prowadzić firme. Chociaż
  • Odpowiedz
@katom: W licbazie pewnie nie bylo tego. Ja w techbazie mialem takie przedmioty jak rachunkowość, podstawy przedsiębiorczości, podstawy ekonomii. A to bylo z 6 lat temu już. Fajne to bylo bo babka byla praktycza. Dużo praktycznych rzeczy robiliśmy, a nie sama teoria. Ta babka sama miała swój biznes, wiec umiala sie za to zabrać by nas tego nauczyć. Do dzis gdzies mam biznesplany, rozpiski aktywów i pasywów, faktury, wnioski do
  • Odpowiedz
Dzięki wam wielkie mirki za uświadomienie ;) widzę że jednak jakoś to idzie ;) ja musiałem się sam uczyć :(
  • Odpowiedz