Wpis z mikrobloga

Globalny klimat - 2015 i grudzień 2015 najcieplejsze w historii

Co za rok - El Nino i ocieplenie dały nam imponujący rekord - 0,16°C cieplej niż w rekordowy (do tej pory) 2014. Aż 10 z 12 miesięcy biło rekordy temperatury. Rok był najcieplejszy na lądzie i oceanach na obu półkulach. Jeżeli ktoś twierdzi jeszcze, że ocieplenia nie ma - trudno to obronić.

#nauka #swiat #liganauki #ligamozgow #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #mikroreklama
źródło: comment_VjRYNcjUMksRJV3ZB89GoWI2ZP0Lc1HK.jpg
  • 39
@Sierkovitz: ocieplenie jest, ale my nie mamy z nim nic wspólnego.
Nawet jeśli przyjąć teorię że jednak mamy to lepiej je zaakceptować i się do niego dostosować niż hamować rozwój w imię wydumanego ograniczania CO2.
@Sierkovitz: Policz sobie ile ton wody paruje każdego dnia, ile metanu trafia do atmosfery. Korelacja nie zawsze jest przyczyną. Policz sobie ile ton wody paruje każdego dnia, ile metanu wypuszczamy do atmosfery. Oba są gazami cieplarnianymi. Zobacz jak wyglądała historia geologiczna ziemi i powiedz co powodowało zlodowacenia i ocieplenia?

Poza tym ocieplenie to nie tylko wady ale także zalety. Ziemia nie jest laboratorium na którym warunki będą stabilne przez cały czas,
@j3sion: Para wodna jest ograniczona temperaturą. Metanu trafia do atmosfery ułamek tego co emituje przemysł.

O tym, że się ociepla wiemy nie dzięki korelacji a dzięki temu, że jest znany mechanizm.

Historycznie powodowały je głównie zmiany orbitalne. Stąd też wiemy, że teraz nie są winne - bo obecne zmiany są o rzędy wielkości zbyt szybkie. Widzę, że zobaczyłeś historię geologiczną Ziemi a tu oprócz zobaczenia trzeba ją jeszcze przeanalizować.

Wady w
@Sierkovitz: nie da się tego zatrzymać bo cofnęlibyśmy się w rozwoju, a jeszcze afryka nie wystartowała ze swoim przemysłem. Więc jak nie można czegoś powstrzymać to trzeba to zaakceptować.
Nie da się zrujnować planety, planeta poradzi sobie sama. Człowiek też się dostosuje. Reszta jest mało ważna.
@Dect zakładam że jest to kombinacja wielu czynników. Jako że klimat to nie jest prosta sprawa, a nad modelami pracuje bardzo wielu ludzi. Moda na zwalanie wszystkiego co złe na CO2 jest podyktowana głównie milionami które płyną na jego ograniczanie.
Klimat badany jest maks. 100 lat, a ziemia ma kilka mld. Nie wiadomo co się wydarzy za 50 lat, kilka lat temu też nie przewidywano że ocieplenie będzie postępować w tak szybkim
@Sierkovitz: http://www.klimatdlaziemi.pl/index.php?id=142&lng=pl
@Dect: wyeliminowanie wszystkich innych czynników i zwalanie wszystkiego na produkcje co2 przez człowieka to jest dopiero ograniczone myślenie. Zobacz jakie były przewidywania klimatologów kilka lat wstecz, jak na razie wszyscy krzyczą ale nikt nie wie co będzie dalej. Równie dobrze przez wzrost zachmurzenia może nas czekać w przyszłości epoka lodowcowa. Nawet niedawno ktoś na wykopie wrzucał znalezisko które mówiło o błędach w dotychczasowych modelach klimatycznych ale przeszło bez
@Sierkovitz: nie jestem klimatologiem, ale zwalanie tego na produkowany przez człowieka co2 jest idiotyczne w skali całej planety, oczywiście nie to nic wspólnego z licencjami na emisję i biznesem jaki się wokół tego kręci.
@j3sion: To nie jest w żadnym stopniu odpowiedź na pytanie - dodatkowo świadczy o twoim naiwnym zrozumieniu problemu - przecież nikt nie twierdzi, że CO2 jest jedyną przyczyną - raczej, że jest głównym czynnikiem napędzającym zmiany. I wobec tego jest silny konsensus naukowy. "różne teorie" to nic niemówiący frazes.

Dlaczego zwalanie tego na CO2 jest idiotyczne - ponowię?
@Sierkovitz: W czasie studiów pisałem pracę semestralną na temat globalnego ocieplenia...znalazłem kilka zapisków
,,Erupcja wulkanu Eyjafjallajökull w ciągu zaledwie 4 dni spowodowała, że wszelkie starania w celu zmniejszenia emisji CO2 dokonane w ciągu 5 lat poszły na marne. Teraz, ze względu na erupcję Grimsvotna 21 maja 2011, ta syzyfowa praca została skompromitowana ponownie.

Oczywiście o wartościach wulkanicznych emisji dwutlenku węgla, którego to poziom staramy się obniżyć na Ziemi, wszystkie media zgodnie
@Langusta90:

W czasie studiów pisałem pracę semestralną na temat globalnego ocieplenia...znalazłem kilka zapisków


lol, na których studiach pozwalają w pracach semetralnych używać jako źródeł portalu zmianynaziemi.pl?

"Nie chcę rozczarować wojowników z globalnym ociepleniem, ale trzeba zaznaczyć, że kiedy w 1991 roku na Filipinach obudził się wulkan Pinatubo do atmosfery dostało się więcej gazów cieplarnianych niż cała ludzkość wyprodukowała w całej historii jej istnienia."


nie chcę cię rozczarowywać, ale to bzdura. jeśli
@Langusta90:

Oczywiście o wartościach wulkanicznych emisji dwutlenku węgla, którego to poziom staramy się obniżyć na Ziemi, wszystkie media zgodnie milczą a Al Gore mianowany na papieża nowej religii a raczej nowego biznesu węglowego, pytany o takie rzeczy wprost po prostu głupio się uśmiecha.


xD niewyobrażalne emisje wulkaniczne 300 milionów ton co2 rocznie, emisje antropogeniczne 35 miliardów rocznie. Ta religia powstała 100 lat, sporo przed Alem Gorem i lewakami z unii, dziś