Wpis z mikrobloga

Mirki, z kim najlepiej się kontaktować z giełdy Trans, mam pomysł na nową funkcjonalność giełdy która umożliwiłaby obniżenie kosztów transportu. Mianowicie wystawiałoby się ofertę z bardzo dokładnym opisem i przeprowadzałoby się licytacje. Licytacja zaczynałaby się powiedzmy 30 minut po opublikowaniu oferty i trwała by 5-10 minut. Każdy z licytujących musiałby kliknąć że zapoznał się z ofertą i jest w stanie się z niej wywiązać. Wg jest to rewolucyjny pomysł który pozwoliłby obniżyć koszty transportu

#bekaztransa #transport #spedycja #logistyka
  • 10
@xspeditor: Panie, ale ja nie zauważyłem, że to na chłodnie z windą i adr-em. Mam plandeczkę 8 palet, jedziemy? Kierowca silny to wrzuci a na dworzu zimno to chłodnia niepotrzebna? Nie? To trudno, nie podstawię auta.
@xspeditor: Największym plusem takiego rozwiązania by było to, że znacznie ograniczyłoby to oferty przepisywaczy i pseudo-spedycji bo wystawianie w większości byłyby tylko ładunki, które ktoś faktycznie posiada. Ograniczyło by to irytujące "klient już sobie poradził", "towar gotowy za miesiąc". To by miało sens pod warunkiem jakiś konsekwencji finansowych za równo dla przewoźników jak i zleceniodawców.
Myślę że obserwowanie licytacji ładunku np z Essen do Krakowa przed Świętami Bożego Narodzenia byłoby interesujące