Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki. Wykop przeglądam od 1996 roku, ale konto założyłem dopiero teraz. Ile kosztuje bordo i do kogo mam podbijać?

Ale tak na poważnie to mam #problem

W #!$%@? ludzie zaczynają mnie robić, zrobiłem kolesiowi sklep (po kosztach, za grosze). Nie odzywa się, pozmieniał hasła itd. Idiota nie zmienił do mysql. Zaraz #!$%@? mu baze i nic ze sklepu nie zostanie. No nie ważne straciłem czas. Ale tak na przyszłość chciałbym wiedzieć:

Jak to działa, jak nie podpisałem umowy, ale wszystkie ustalenia są na mailu to można to traktować jako umowa?

Mogę nagrywać rozmowy i nie mówić tego nikomu i użyć później tego jak ew. dowód? #prawo #studentprawa i wołam #webdev bo może ktoś coś
Pobierz ilemogejeszczezniesc - Cześć Mirki. Wykop przeglądam od 1996 roku, ale konto założyłe...
źródło: comment_jUNXgLLinIPy6WzUChWCkdqazASVC6MS.jpg
  • 37
Jak to działa, jak nie podpisałem umowy, ale wszystkie ustalenia są na mailu to można to traktować jako umowa?


@ilemogejeszczezniesc: Można. Łatwiej w sądzie będzie jeśli następnym razem będziesz miał umowę. Bierz również co najmniej 30% zaliczki. Jak ktoś nie chce dać to nie idź w to. Nikt nie będzie cie również traktował poważnie jeśli nie weźniesz zaliczki bo to znaczy że nie jesteś pewny tego co robisz. I tyle :D
@ilemogejeszczezniesc: jeżeli będziesz robił mu kuku to on się #!$%@? i pójdzie do sądu i to Ty będziesz musiał się bronić. Zrób to jak Pan Bóg przykazał, wezwij gościa do zapłaty (4,20 zł za list polecony), jak nie zapłaci złóż pozew.
Wcześniej jednak rozważ czy wszystko co zrobiłeś było w porządku i czy po Twojej stronie nie było żadnych uchybień.

I tak - umowa nie musi być w formie pisemnej. Dość