Wpis z mikrobloga

  • 2226
Hej mirasy.
ogłaszam #rozdajo !! Lecę na Kube na 2tyg. zamierzam przywieźć trochę pamiątek. Głównie stawiam na cygara i rum. chociaż pewnie wszystko okaże się już na miejscu. Spośród plusujacych wylosuje jedna osobę której wyślę po powrocie pamiątki z Kuby. zielonki nie biorą udziału. losowanie jutro wieczorem. przy okazji pytanie : może ktoś był niedawno i ma jakieś wskazówki. Głównie chciałbym wiedzieć jak to jest z transportem...jedni piszą ze dla turystow to tylko viazul i taxi za duzo CUC , inni ze można jechać autobusem dla kubanczykow za CUP.... ktoś cos ? #podroze #kuba
  • 40
@wujekG: Wszystko zależy gdzie dokładnie jedziesz - czy do tej bardziej turystycznej części Kuby, czy nie. Ogólnie to podziwiam i zazdroszczę, bo na odwiedziny Kuby ostatnie lata zostały. Nie wiem czy się interesujesz trochę, ale na Kubie jest straszna bieda. W większości "zwykłych" miasteczek jeśli znajdziesz jakiś sklep, to nie spodziewaj się cudów. Jeśli zobaczysz ser czy wędlinę (o ile w ogóle) to nie zastanawiaj się tylko bierz, bo jutro może
@Huffy: dzięki. Generalnie jadę na all inclusive więc jedzenie i picie i hotel mam zapewnione. będę w hotelu w guardalavaca więc niedaleko holduin i santiago de cuba. pytam o transport bo chcialbym wybrac się do havany czyli z mojego miejsca jakieś 800km . na bank odwiedzę te dwa miasta o których wspomnialem. wybiore się na kilka wycieczek które ma w ofercie hotel (katamaran na cayo blanco, trinidad). a tak to drineczki
@wujekG: siostra była kilka lat temu. wzięli jakieś drobiazgi dla dzieciaków z ulicy tamtejszych, jakieś długopisy czy tego typu rzeczy, nie pamiętam dokładnie. Dzieciaki mega się cieszyły. Wzięli też bańki mydlane, to jak na ulicy je puścili to w ciągu trzech sekund 50 dzieciaków wokół nich :D Ogólnie spoko coś takiego zrobić, bo można za niewielką cenę być fajnym człowiekiem, ale zapewne potem będą was oblegać (bez tego też :D). Po
@wujekG: moi rodzice byli na Kubie z miesiąc temu. Pić jest co i w hotelach są normalne warunki (dla turystów) transport był -busy itp dla turystów (organizowane wycieczki). Byli w Varadero a na jeździli też do Hawany i Trinidadu (jest na liście UNESCO warto odwiedzić). Ludzie lubią tam Polaków, warto wziąć jako napiwki drobnoustki i użytkowe rzeczy jak małe szampony kosmetyki dla kobiet plastry dlugopisy rajstopy słodycze dla dzieci itp i
losowanie wykonałem za pomoca mirkorandom.
Zwyciezca losowania został @jerzykk
Lece w poniedzialek 25.01 wracam po 2 tyg wiec wtedy sie odezwe na priv do Ciebie

Bardzo chcialbym wszystkich udzielajacych sie we wpisie obdarowac , lecz nie moge nic obiecac. Napewno kupie dodatkowo jakies pocztowki, magnesy, postaram sie tez przywiesc trochę peso i jesli mi zostanie to wysle kilku osobom ktore udzialały sie we wpisie.

pozdrawiam
@wujekG: Byłem na Kubie 20 dni, w większość w tej nie-turystycznej części. Jeżeli chodzi o transport, to nie ma z tym najmniejszego problemu, wystawiasz rękę i łapiesz stopa ot tak, wiem co mówię bo udawało to się nie raz(a smaczkiem jest to że mieliśmy ze sobą rowery załadowane sakwami itp.). Dla lokalesów jesteśmy atrakcją, ale i zarazem fajnym sposobem na zarobienie..pamiętaj żeby z GÓRY ustalać cenę za przejazd z punktu A