Wpis z mikrobloga

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zaktualizowaniem windows 7 do 10. System już trochę jest na rynku jednak bardzo mało o nim wiem i chciałbym się zapytać Was, drogie Mireczki które ten krok poczyniły... Jak się wam na nim pracuje, czy jest wart tego, aby zrobić update oraz jakie czynności poczynić zaraz po wgraniu tego systemu by był bezpieczny i nie śledził - jak to wyczytałem gdzieś na internetach
#windows #pytanie #informatyka
  • 13
@Bialy_Mis: Mam możliwość ściągnąć ze strony swojej uczelni (należą tam do jakiegoś programu czy coś) i są tam do pobrania oryginalne wersje itp. Czyli mówisz że w10 lepszy od w7?
1. To najlepszy Windows w historii
2. Jest zajebiście szybki i ładny
3. Update jest super prosty, praktycznie wszystko robi się samo
4. Co do bezpieczeństwa i śledzenia... Antywirusa nie instalujemy, to więcej szkodzi niż pomaga. Śledzić i tak cię będzie więc to olej. Muszę cię zmartwić ale nie jesteś ważną personą i dane pobierane są tylko do statystyk.

Ogólnie nawet się nie zastanawiaj, instaluj od razu i ciesz się dobrym produktem
@Ricx: Używam win10 od kilku miesięcy i źle nawet nie jest, ale niesamowicie #!$%@?ące są ograniczenia które microsoft narzuca użytkownikom. Nie możesz zmienić 'tylko do odczytu' w pliku? To grzeb se w rejestrze i w konsoli. Nie podziałało? Trudno, to stary błąd... Chcesz nadpisać jakiś plik? Też Ci nie pozwolimy... Jest masa #!$%@?ących szczegółów, potrzebujesz wykonać jakąś zdawało by się prostą operację - a tu Ci mądrzejszy od Ciebie windows na
@Ricx: Nie instaluj jeżeli nie potrzebujesz do czegoś, nie wiem skąd ta moda na instalowanie bo modne i m$ wciska wszystkim, inni mają ja też chce, bo będę passe.

Czy obecny win7 sprawia jakieś problemy, ma jakieś braki? Bo win10 nic nowego nie daje.

To jest prawdziwe pytanie czy potrzebujesz, bo coś chcesz z tego win10, a nie czy warto bo to win10.

Dla samej zmiany systemu nie warto, nie wiem
@neoandrew: Dzięki za odpowiedź i zainteresowanie się tematem. Niestety ;p nie podążam za modą i nie jestem jej fanem. W windows 7 niczego mi nie brakuje, chodzi jak trzeba i tak powinno być. Chciałem tylko zainteresować się tematem, zobaczyć co nowa wersja ma do zaoferowania i wtedy zdecydować czy jest tego wart. Czytałem sobie różne opinie na ten temat i na 99,9% zostanę przy swoim W7. Wystarczy mi do pracy którą
@Ricx: Miałem win7, używam technologii m$ (oprogramowania typu visual studio), a oni się już wycofują z win7, więc pewne rzeczy z ich technologii nie chcą już powoli działać pod win7, a po za tym lubię czasem pograć, a swego czasu głupi byłem i zainstalowałem win7 32 bit, latami działał, więc i tak był czas na zmianę z obu stron, praktycznej i rozrywkowej, bo gierki to 64bit musi teraz być, ale tez