Wpis z mikrobloga

Poprawcie mnie jesli jestem w bledzie. Szansa na trafienie glownej wygranej w powerball to 1 do ~ 300 milionow. Rozumiem ze to twoj los vs 300 milionow kombinacji.
Kupon kosztuje 2$, czyli przy kumulacji 1.4 miliarda (polskiego) wszystkie kombinacje obstawisz za 600 milionow $.
Dostajesz 1.4 miliarda, po podatkach (minus ~50%) zostaje ci 700 milionow (100 do przodu)

Jedyne ryzyko jest takie ze bedziesz musial podzielic sie wygrana. W przypadku gdy glownych zwyciezcow (lacznie z toba) jest dwoch jestes w plecy 250 milionow.
Pobierz N.....x - Poprawcie mnie jesli jestem w bledzie. Szansa na trafienie glownej wygranej...
źródło: comment_id2F4IZ1kIxEfBoVuukky4xhKaZvwLwf.jpg
  • 10
@NYCBronx: ( ͡° ͜ʖ ͡°)- Rzeczywiście.

Nie, tak na serio. Dwie sprawy:
Podatek - chyba przy założeniach pesymistycznych. W Polsce wynosi on z tego co pamiętam 10%. W stanach nawet nie jestem pewien czy istnieje.

Po drugie. Jeśli ktoś poszedłby Twoim tokiem rozumowania, inwestowałby pewnie również w złoto Amber Gold, bo nie wiedziałby na czym polega premia za ryzyko. Stopa zwrotu w
@Gostek: federalny ~25% i stanowy zaleznie od stanu (ny ~8%) Do tego dochodza tez inne podatki. Chyba jest ich lacznie cztery. Nie pamietam dokladnie. Zawsze sobie ulatwialem zaokraglajac do 50%