Wpis z mikrobloga

dobra to podsumujmy ten krótki czas #dobrazmiana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. miało być obniżanie podatków- jest podwyższanie
2. miał być wzrost pkb, obniżanie długu - jest obniżenie ratingu, złoty dostaje w dupe= dług idzie w góre
3. miały być media narodowe- są media rządowe
4. miało być podwyższenie kwoty wolnej - nie będzie
5. jest izolacja Polski od krajów unijnych gdzie sprzedajemy większość naszego eksportu
6. mówili o 1.5bln złotych dla gospodarki wliczając w to fundusze unijne, niech dalej drukują gazety z unijnymi rządzącymi w mundurach SS, na pewno nie obetną nam funduszy, które i tak maleją bo trzeba dawać ciapakom...
7. mówili że za poprzednich rządów było państwo policyjne - wprowadzają ustawe inwigilacyjną którą chciało wprowadzić po ale nie wprowadziło...
8. wincyj socjalu!
9. dajmy hajs frankowiczom w końcu nie każdy musi czytać umowy przy zawieraniu kredytu....
10. krzycz że to wszystko wina platformy: obniżanie ratingów, dług, media itd
11. smiej sie że platforma lata do unii na skarge- zapomnij jak politycy i europosłowie pisu latali na skargi na platforme ( ͡° ͜ʖ ͡°)
12. krzycz przed wyborami że platforma opłaca trolli- opłać więcej trolli które robią z wykopu niezależną xD
13. krzycz że nie wolno zamykać kopalni jak to chciała robić kopacz - ogłoś po wyborach że trzeba jednak zamykać kopalnie
14. nazywaj wszystkich lewakami i uważaj sie za prawaków - wprowadzaj lewackio socjalistyczne ustawy....
15. trybunał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
16. mów że kontynuujesz polityke lecha kaczyńskiego - rób odwrotnie niż on robił xD
@lerner @Baron_Al_von_PuciPusia o czym jeszcze zapomniałem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#4konserwy #neuropa #bekazpisu #bekazpodludzi #lemingipisu #polityka
  • 52
@wigilius: petru jest znany w polityce od niecałego roku, pisiory jeździły skarżyć sie do unii już pare lat temu, a to na wybory samorządowe, a to że trwam im nie chcą na multipleksa dać itd... słuchałem taśmy i nie widze tam nic nadzwyczajnego... a ty nazywając mnie hipokrytą chyba nie masz pojęcia co znaczy to słowo, bo ja platformy nie popierałem a ty pis popierasz jak widać... #czarnolisto
ad2. wg wszystkich agencji ratingowych (nawet S&P) przewidywany jest wzrost PKB z 3,6 do 3,7 na koniec roku


@sisoo: Kłamiesz:
https://n-1-19.dcs.redcdn.pl/dcs/o2/tvn/web-content/m/p121/f/1bc0249a6412ef49b07fe6f62e6dc8de/d1d36bfd-31df-4c7c-bd14-34f4d47752bd.pdf

After a further acceleration over 2015, we expect real GDP growth in Poland will remain strong and average 3.3% over 2016-2018

Czyli mniej niż sobie założył Szałamacha. Niby "tylko" 0,4 p.p. ale to ok. 8 mld, co ma już wpływ na relację deficyt/PKB.

We have upwardly revised our fiscal deficit
Badź KODem, walcz o wolność słowa i wolne media, usuwaj niewygodne posty na swoich grupach, posty z merytorycznymi pytaniami.


@YodaMonster: Bądź Kaczyńskim i PiSem, wszędzie powołuj się na to, że rząd został DEMOKRATYCZNIE wybrany. Tymczasem wybory prezesa partii niech będą fasadowe, zaś potencjalnych konkurentów, jak np. Ziobrę wtrącaj do Tartaru.
@Pawu1on: Jeżeli myślisz że będę bronił PiS to się mylisz, nie głosowałem na nich i bym dalej nie głosował, nie mniej jednak kto by wyborów nie wygrał - były one demokratyczne i Komitet Obalania Demokracji jest żałosną hipokryzją i marginesem który ma ogromny ból dupy że ich partia nie wygrała. Oni nie mają jasnych postulatów poza obaleniem rządu miesiąc po wyborach. Bardziej niż rządów gospodarczych socjalistów nie lubię bezcelowego i bezsensownego
@siodemkaxx: Strasznie idiotyczny komentarz.

1. miało być obniżanie podatków- jest podwyższanie


Jak rozumiem chodzi o podatek bankowy i ten od supermarketów - to było zapowiadane.

2. miał być wzrost pkb, obniżanie długu - jest obniżenie ratingu, złoty dostaje w dupe= dług idzie w góre


Wzrost PKB jest i będzie. Co do złotówki to teraz jest na poziomie delikatnie wyższym niż na początku grudnia.

3. miały być media narodowe- są media rządowe
ad2. wg wszystkich agencji ratingowych (nawet S&P) przewidywany jest wzrost PKB z 3,6 do 3,7 na koniec roku


@sisoo: nieprawda, S&P przewiduje 3,4%. Podobnie jak pozostałe agencje. Wszystkie założenia makroekonomiczne przyjęte do budżetu 2016 są znacznie bardziej optymistyczne, niż przewidywania agencji ratingowych oraz innych instytucji finansowych.