Wpis z mikrobloga

Moja teściowa to typowa jędza z kawałów. Więc #zalesie
Wchodzi. Zagląda w KAŻDY dosłownie kąt. Zwracam jej grzecznie uwagę gdy zaczyna otwierać jedną z szafek.

Pfy.

Oburzenie z jej strony, bo jak taka gówniara jak ja (lvl24) śmie zwracać jej uwagę.
Teściowa ma już nowy plan. Rekonesansu ciąg dalszy.

T: Jezusmaria kosz na śmieci pełen.

Wczoraj wieczorem wyrzucałam śmieci więc wiem, że ściemnia.

T: Póde Ci wyrzucić, to nie będziesz musiała później Małej ciągnąć na ten ziąb.

Czuje podstęp motzno. Czekam. W trakcie tej dość długiej chwili rozważam przyjęcie sporej dawki leków uspakajających pozostałych po pogrzebie mojego taty.
Teściowa wraca. W rękach trzyma pojemnik z pozostałością zepsutej już śmietany (około 1/3 pojemnika), który wyrzuciłam wczoraj. Inba.

T: BożeszTyMój. Jak ty możesz wyrzucać tyle jedzenia? Ty wiesz ile kosztuje 1/3 pojemnika śmietany? Przecie z tego jeszcze można dwa obiady ugotować.

Tu dodam, że teściu zarabia całkiem sporo a teściowa nigdy nie pracowała. Więc to nie kwestia tego, że ona nie ma co jeść i stąd ta frustracja.
Tłumaczę grzecznie, że śmietane je tylko córka a nie będę jej robić przecież codziennie czy co drugi dzień ziemniaków ze śmietaną. W taki oto sposób śmietana się zepsuła I trafiła do śmietnika. Na koniec pytam jeszcze czy ładnie to tak grzebać komuś po śmieciach I czego dokładnie tam szukała. (Śmietana była na dnie worka z wczoraj). Teściowa owija śmietanę jednorazówką I wkłada do swojej torebki zapewne jako dowód rzeczowy numer 1.
W tej chwili widzę błysk w jej oczach. Oho. To jeszcze nie koniec.

T: A co ty tam ukrywasz, że nie wolno mi tam zaglądać? To ty może kochanka masz?

Ja: Tak. Trzech. I chowam Ich w koszu na śmieci.

T: Ja muszę z Mireczkiem (umowne imię niebieskiego) porozmawiać, bo to nie jest normalne.


O ironio!
Wzdycha ciężko i opada na fotel. Chce kawy. Życzy sobie również „coś słodkiego”.
Przynoszę kawę i babeczki które upiekłam.
Kawa jej nie smakuje. Mleko za tłuste. Za mało cukru w cukrze. A kawa pewnie z przeceny w biedrze.

T: Pyszne babeczki. Gdzie kupiłaś?

Ja: Sama zrobiłam.


T: Heuhueheu dziecko kogo Ty chcesz oszukać.

Woła moją córkę. Ta siada jej na kolanach. Teściowa głaszcze ją po głowie.

Córuniu moja kochana.


Że co proszę?

Ja: Nie przypominam sobie, żeby w ostatnim czasie była Mama w ciąży.


Teściowa przewraca oczami i kontynuuje, zwracając się do Małej.

T: Babcia Cie do siebie zabierze i będziemy mieszkać razem. W końcu sobie porządnie pojesz.

Ja: Mała się nigdzie nie wybiera. A w domu ma co jeść.

T: Proszę ja Ciebie. A co ona tu niby je? Wiecznie te warzywa jej wciskasz. I te obiady przekombinowane. Mój Mireczek jadł co chciał i żyje.


Wierzcie lub nie, ale dla mojej teściowej spaghetti to makaron z sosem z torebki, a jedyne mięso jakie zna to kurczak.

T: Zresztą u mnie miała by lepiej. Za rok pójdziesz do normalnej [?] pracy to nie będziesz miała czasu na dziecko. Dasz mi 800zł miesięcznie a ja Ci Małą wychowam.

Ja: Widzę, że Mama to mi już całe życie zaplanowała?

T: Dziecko co Ty możesz wiedzieć o życiu? Jeszcze głupiutka jesteś. Ja syna wychowałam to i wnuczkę wychowam. Wy tak wszystko bez pomyślunku zrobiliście. Teraz PiS daje 1000 zł becikowego przez 10 miesięcy. Trzeba było poczekać z tym dzieckiem.

Ja: A to dzieci robi się dla pieniędzy?


T: No przynajmniej byś coś z tego miała a tak co? Siedzisz za darmo i pasożytujecie na moim Mireczku.

Co #!$%@?? Mamy z niebieskim warsztat samochodowy + lakiernie. Do tego handlujemy częściami samochodowymi. Ja zajmuję się papierkami i sprzedażą mobilną. Dbam o dom, niebieskiego i córkę.
w tej chwili podziękowałam za wizytę, podałam teściowej kurtkę i zaprosiłam do wyjścia.
Teściowa obrażona.
Opisałam sytuację niebieskiemu, niebieski wściekły na matkę. Zapewne jak zawsze tego tak nie zostawi.
Więc znów będzie miesiąc spokoju a później teściowa zawita z przeprosinami by móc mnie katować nadal. Żałuję, że zbyt mocno wpojono mi zasadę „nie masz do powiedzenia nic miłego to nie odzywaj się wcale”
#gorzkiezale #przegryw #logikarozowychpaskow
  • 73
Wiej stamtąd póki możesz


@Hrabia_Karolescu: ale skąd ma uciekać? teściowa z nią nie mieszka.

@MyEverything: współczuję ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie ma takiej możliwości żeby teściowa składała wizyty tylko gdy Twój niebieski jest w domu? może trochę by się uspokoiła, w najgorszym wypadku niebieski widziałby jej zachowanie i przynajmniej nie zostałabyś w przyszłości oskarżona o kłamstwa na ten temat.
@Madlen_: Problem polega na tym, że gdy pozwoliła sobie (2-3 razy) na coś podobnego przy niebieskim to w tej samej chwili drzwi miała szeroko otwarte do wyjścia z niemiłym pożegnaniem.
Nie jest aż taka głupia. Synuś to świętość.
Niebieski coraz częściej jedzie w trase po auta. I wtedy zaczyna się inspekcja Mamusi.
Dlatego uważam, że pomysł z nagrywaniem wizyt jest w tej chwili na pierwszym planie.
@MyEverything:
Faktycznie słabo to wygląda z jej strony. Ale Ty sobie nieźle radzisz w przytoczonych rozmowach. Problem w tym, że Tobie pewnie się nie chce w nich uczestniczyć (szczególnie ze związanymi rękami), a ona może się nudzi i trochę tego typu emocji i dokazywania jest dla niej czymś nawet przyjemnym.

Widzę dwie opcje.
1) Odciąć się od niej. Rozumiem, że mieszkacie i utrzymujecie się samodzielnie?
2) Powiedzieć jej -- osobiście --
@MyEverything: Następnym razem zawołaj niebieskiego i poproś by teściowa jeszcze raz przedstawiła swój plan. Jej będzie może głupio i sama nie powie do końca ale ty jej w tym pomóż. Niebieski od razu #!$%@? w połowie wypowiedzi typu "Zresztą u mnie miała by lepiej. Za rok pójdziesz do normalnej [?]..."

Jakby znudziło ci się ładnie załatwienie sprawy to następnym razem jak zostanie ci śmietana to zadzwoń do niej czy nie chcę
@Sh1eldeR: @Hrabia_Karolescu: Oczywiście utrzymujemy się samodzielnie i ja od teściowej odetnę się chętnie. Ale dla mnie rodzina to świętość (jaka by nie była) i żal by mi było niebieskiego. To jego matka. Co by nie mówił i co by nie robił, kocha ją. A dla niego jest "do rany przyłóż".
@serwismaniek: Nie mam jak zawołać niebieskiego, bo mamusia wpada z reguły jak niebieski w trasie.

następnym razem jak zostanie