Wpis z mikrobloga

Mireczki spod tagu #raspberrypi! Udało mi się uruchomić #homebridge i steruję jednym z portów GPIO za pomocą dodatku homebridge-rasppi-gpio-garagedoor.
Jest też dodatek homebridge-ssh, który wysyła polecenia po ssh na zadany adres.
Ja jednak chciałbym wykonywać polecenia lokalnie. Spotkał się ktoś z jakąś wtyczką do tego czy mam używać homebridge-ssh i adresować do localhost?

#apple #homekit
Pobierz mattcabb - Mireczki spod tagu #raspberrypi! Udało mi się uruchomić #homebridge i ster...
źródło: comment_KHOCJ9Jdxida3CYRGyJ3BYNREoVlFYzy.jpg
  • 8
@wielki_maly_czlowiek: na razie konfiguruje na stole i staram się ogarnąć możliwości, ale będzie w centrali alarmowej zapięte. mam tam przyłącza do kontaktronów w oknach i drzwiach + sterowanie rolet. Na dzień dobry będę otwierał okna i puszczał muzyczkę.
@mattcabb: Gasić możesz, uruchamiać też jeśli WakeOnLan obsługują. Może teraz ode mnie tip będzie, może już znasz. Ja właśnie połączyłem Homebridge z OpenHab'em którego używam do sterowania ogrzewaniem i oświetleniem w domu. Zaletą jego jest to, że ma w cholerę gotowych pluginów, możesz "gadać" z telewizorami, termostatami, po SSH, pobierać pogodę z OpenWeather i sporo innych rzeczy.