Wpis z mikrobloga

Są projekty ustaw Nowoczesnej i mimo mojej krytyki co do ich ogarniania (vide Gasiuk-Pihowicz) i do działalności parti cieszę się z proponowanych zmian (szczególnie odnośnie ograniczenia przywilejów związkowych). Mam nadzieję, że wreszcie .N pokaże się z tej RiGCz-owej strony, bo #!$%@? po PiS jest po wielokroć wskazane, ale warto też pokazać, że prócz krytyki ma się swoją wizję pewnych spraw, także czekam na projekty ustaw związanych z wydatkami państwa, podatkami, służbą zdrowia itd. Może jakieś małe światełko dla .N zapali się w moim paleolibertariańskim serduszku.


#nowoczesnapl #neuropa #4konserwy #petru #polityka
  • 53
@ediz4: Kukiz u mnie zarobił 2 duże minusy - poza ww. propozycją co do polskich utworów także poparciem podatku bankowego (choć kilka osób, jak np. Jacek Wilk głosowali przeciw), podejrzewam, że im narodowcy zamotali w głowie.
@Erhard: A mi sie wydaje, ze na przetrwanie sa coraz wieksze szanse. Fanem Kukiza nie jestem, ale jakby za 4 lata stworzyl Kukiz 19' i w ten sam sposob przeprowadzil wybory, czemu nie. Traktowalbym go jako taka szalupe dla ludzi o roznych pogladach, ktorzy w normalnej sytuacji nie mielby szansy dostac sie do Sejmu. Co wybory bedzie grupa ludzi zainteresowana tego typu inicjatywa.

Narodowcy jak odejda to znowu beda skazani na
@miki4ever: ciekawy punkt widzenia i nie nierealny. Wszystko też zależy od Wiplera - czy będzie w stanie odsunąć nieco Korwina i rzeczywiście zrobić z partii ruch koalicyjny środowisk wolnorynkowych nie oparty na kulcie wodza.
@miki4ever: tylko czym przekonaja wyborcow w nastepnych wyborach? W tych wyborach weszli z haslami antysystemowymi, a w mediach kreuja sie na cichego koalicjanta PISu czyli partii jak najbardziej systemowej a do tego tracacej poparcie najszybciej w historii. Spojnego programu z obecna ekipa nie uda im sie wypracowac, co zreszta widac po tym jak kukiz glosuje i jak lamie sie na rozne kola. Za 4 lata albo sie rozejda na bardziej jednolite
@ediz4: dlatego też napisałem, że ich nagłe wypociny deklarujące zwrot ku mocnemu liberalizmowi gospodarczemu traktuję jako dobry żart, czy w zasadzie, jako żałosny koniunkturalizm polityczny w obliczu sondaży ukazujących spore poparcie dla nowych, wolnorynkowych formacji.
Fanem Kukiza nie jestem, ale jakby za 4 lata stworzyl Kukiz 19' i w ten sam sposob przeprowadzil wybory, czemu nie.


@miki4ever: Warto pamiętać, że Kukiz wygrał dzięki kampanii mocno emocjonalnej, stawiającej na ludzi "#!$%@?" na "system" - stąd potężny "zakres ideologiczny" jego partii, w której siedzą zarówno narodowi socjaliści jak i kolibry czy ludzie typu Jakubiaka, Liroja czy samego Kukiza (którzy poglądów to tak de facto nie mają żadnych -
@Internet_the_explorer: Jezeli zbiora grupe ciekawych osobowosci to program nie ma znaczenia. Kukiz, Korwin, Wipler, Wilk, Narodowcy, Marian, Braun, Liroy, Ewa Farna, Malysz, Tomasz Lis.

Wyobraz sobie taki zlepek, kazdy mialby kogos na kogo moze oddac glos, daliby rade:P
@mnik1: Daltego moje zalozenia sa scisle teoretyczne. Pewnie masz racje, ale duzo tez zalezy od samego Kukiza. Jak bedzie robil dalej to co robi, to za 4 lata jedyna szansa to koalicja wyborcza z PiS.