Wpis z mikrobloga

@rzep: @terion: @6c6f67696e @Kamill:

1. Nas obowiązują standardy EMA, a nie FDA.
2. Zamiennik musi mieć stwierdzoną biorównoważność, a więc nie ma identycznego działania, bo takiego nie da się nigdy osiągnąć ale nie ma żadnych istotnych różnic między generykiem, a lekiem referencyjnym dotyczących zarówno działania jak i bezpieczeństwa stosowania. To jest podstawowy warunek do rejestracji generyku.
3. Ta decyzja ministra jest bardzo dobra, ponieważ nie zmieniając kosztu leczenia
2. Zamiennik musi mieć stwierdzoną biorównoważność, a więc nie ma identycznego działania, bo takiego nie da się nigdy osiągnąć ale nie ma żadnych istotnych różnic między generykiem, a lekiem referencyjnym dotyczących zarówno działania jak i bezpieczeństwa stosowania. To jest podstawowy warunek do rejestracji generyku.

3. Ta decyzja ministra jest bardzo dobra, ponieważ nie zmieniając kosztu leczenia dla pacjenta redukuje jednocześnie leczenia po stronie NFZ. Nagonka na ministra w tym względzie jest nieuzasadniona
skąd więc te krytyczne głosy lekarzy


@6c6f67696e: Lekarze znają się na leczeniu ale nie znają się na lekach (zwłaszcza w sensie technologicznym). To bardzo subtelna ale istotna różnica. Są natomiast bardzo przyzwyczajeni do leków, które już są na rynku i ciężko im idzie wchodzenie z czymkolwiek nowym. Po części rozumiem te obawy, bo jakby nie patrzeć to mimo, że substancja aktywna jest ta sama, dawka ta sama to niewielkie różnice w
skąd więc te krytyczne głosy lekarzy?


@6c6f67696e: Bo jednomyślność, to cos co się nie zdarza. Z resztą dziwi cię to? Myślisz, że budowniczowie mostów, albo spece IT - wszyscy światowej klasy, są jednomyślni w każdej sprawie?
Tu jeszcze dochodzi cos innego: perspektywa.
Inną ma lekarz, który leczy konkretnych pacjentów i chce dla nich leków z najwyższej półki i niezmiennych - na wszelki wypadek i żeby nie dokładać sobie roboty, która i
@poszukiwacz_zaginionej_warki: no pewnie, co z tego że mój bank mimo 40% większego zysku netto po trzech kwartałach zwolnił grupowo 80 osób (cały czas otwiera nowe placówki) - dziwnym przypadkiem akurat jak trzeba było wpłacić ratę na skoki, a druga grupówka jest zapowiedziana "na wiosnę" xD to wszystko wina kryzysu który zaczął się kilka lat temu, proste
Wskazania:

Wirusowe zakażenia siatkówki u chorych na AIDS.

O tym że to nie jest lek dla dzieci po przeszczepach tez się nie mówi


@WielkaPolska: może tu mamy przykład klasycznej choroby NFZ pt. "wskazania recepturowe" czy jakoś tak. Czyli, jeśli dany lek doskonale leczy katar ale nie ma wymienionego kataru na liście leczonych chorób - to nie wolno go wypisać pacjentowi choremu na katar.
@alojzzy7: Mówię o branży, nie wiem jaki to "Twój bank". Być może w przypadku tego banku tak jest, ale nie zmienia to ogólnej zasady. Sam mówisz "pierwsza grupówka od trzech lat", co też potwierdza to, co powiedziałem -że nic nie zaczęło się teraz.

Oczywiście podatek bankowy nie będzie niezauważony i w wypadku Twojego banku może być decydującym czynnikiem wpływającym na taką decyzję. Ja tylko mówiłem o zwolnieniach grupowych.
@Kamill: #dobrazmiana, ale dla #prawicy liczy się tylko bojkot i naprawienie kraju, który według nich jest w ruinie xD

1.Podatek miedziowy zostaje, choć miał być zniesiony (deklaracja Premier na konferencji w Lubinie)
2.Wprowadzenie dodatkowego podatku dla e-sklepów,
3.Wzrost OC,
4.RRSO dla hipotecznego już wzrosło,
5.Nadal brak sensownej pomocy dla frankowiczów,
6.Podatek dla hipermarketów, który uderzy jak zwykle w małe sklepy,
7. 500 zł na dziecko i tylko to dla nich