Wpis z mikrobloga

@support: w sumie nie mam wrażenia, że były tam tłumy, no na głównych szlakach tak, najbardziej mnie wkurzały przy moście Rialto, ale tak trochę z boku było już nawet pusto. Do Wenecji masa ludzi przyjeżdża na jeden dzień, to latają po głównych atrakcjach. Generalnie dla mnie Wenecja to idealne miejsce na wakacje: stare budynki z historią, zakamarki, morze, pływanie łodkami, piaszczysta plaża na Lido, ciepła woda do kąpieli, ciepło, słonecznie (można
@support: a widziałam na fru.pl, ze są teraz tanie loty do Wenecji, to może zrealizujesz swoje marzenie o odwiedzeniu Wenecji wiosną? Jeśli chodzi o noclegi to polecam wimdu i mieszkania Bruny w Mestre. Mogę też dać do niej bezpośredni kontakt, żeby pominąć prowizję wimdu. Ja jadę w ten weekend do Bolonii, ale jakoś tak nie jestem przekonana czy będzie tam mi się podobać (nigdy o tym nie marzyłam). Podobno b. fajne
@anusia-adamczyk: Ja lubię dotrzeć do miejsca docelowego o własnych siłach. A przez Bolonie przejechałem rowerem. Dużo czasu tam nie spędziłem ale tego typu "miasteczek" mnóstwo we Włoszech ;-) Co do samej Wenecji nawet nie wiedziałem że są "oficjalne ścieżki zwiedzania". Zawsze sobie sam chodziłem gdzie mi się podobało.
@anusia-adamczyk: @support: Znajomi byli tam w lipcu autostopem. Nie mieli miłych wspomnień stamtąd, bo w okolicy Wenecji utknęli. Stali 2 dni przy drodze i nic się nie zatrzymywało. W końcu wrócili pociągiem. Ja za granicą podróżuje wyłącznie stopem, więc na razie się tam nie wybiorę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Powstaniec: 2 dni stali przy drodze?! współczuję. ja do Wenecji dotarłam pociągiem. Z tej podróży też nie mam dobrych wspomnień i pierwsze wrażenie na mnie Wenecja zrobiła złe, bo przybyłam o 2 w nocy i dworzec był zamknięty, i wszystko na dworcu (a musiałam przeczekać do rana na kwaterę). Wychodziliśmy przez jakąś dziurę w płocie z tego dworca. Chcieliśmy wynająć jakiś pokój w hotelu, już nie było ważne za jakie pieniądze