Wpis z mikrobloga

#wlasnafirma #dzialalnoscgospodarcza #firma #dluznik #biznes
Cześć Mireczki!
Nawiązałem współpracę z firmą, 1 transakcja była pomyślna, pieniądze na koncie (wysyłka z mojej strony stosunkowo szybko kilka dni po przelewie).
20.11.2015 wysłałem paletę z płytkami bez przelewu.
24.11.2015 wystawiłem fakturę na 3 tysiące złotych z terminem płatności 7 dni. Do dzisiaj nie otrzymałem pieniędzy. Facet kilkukrotnie napisał mi na facebooku, że wysłał pieniądze (telefonicznie również potwierdzał) jednak stan konta mówi co innego.
Co zrobić z takim delikwentem?
Nadmienię, że faktura wystawiona na sp. z o.o.
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sorasill: prosiłem o potwierdzenie kilka razy, nie wysłał więc przelew traktuję jako nie wykonany. Co mogę zrobić? Wysłać list z przedsądowym wezwaniem do zapłaty a później e-sąd?
  • Odpowiedz
@Quilo: myślę że to dobre rozwiązanie jeśli delikwent nie przedstawia chęci pokazania dowodu wykonania przelewu, same wielokrotne próby potwierdzenia przez delikwenta na SIC! portalu społecznościowym działają wg mnie na jego niekorzyść w sprawie. Pilnuj dokumentów z wysyłki itp. BTW miej ty litość i sprawy mejlowo zalatwiaj na firmowym mailu.
  • Odpowiedz
@soft1house: nie, w wakacje wysłałem ekspozytory moich płytek do Siedlec, transakcja przebiegła pomyślnie. Za drugim razem zamówił 30m2 płytek + przesyłka i nie zapłacił.
  • Odpowiedz
@Quilo: no nauczka czy nie, faktura to dokument zobowiazujacy do wykonania płatności. Ileś dni na to kontrahent ma, prawda? Pro forma jest skuteczna w takich przypadkach na nowych klientów to fakt.
  • Odpowiedz