Wpis z mikrobloga

czyli stawiasz znak równości pomiędzy zaklejeniem pękniętego węża w samochodzie i naprawą roztrzaskanego hełmu na obcej planecie.

@UndaMarina: tak, stawia znak równości i robi to słusznie - w obu przypadkach chodzi o szczelność w ekstremalnych warunkach.
  • Odpowiedz
@UndaMarina: a jak tak czytam inne twoje posty to błagam, nie idź już dalej w zaparte. głupio piszesz, bo jak będziesz miała kiedyś zwykłą amerykańską duct tape w ręcę, to zobaczysz, że można nią skleić wszystko i będzie trzymać, a są jeszcze lepsze i kosmonauta prawdopodobnie mógłby mieć lepszą ( ͡° ͜ʖ ͡°).

czego nie rozumiesz w klejeniu pękniętej rzeczy czymś co jest w #!$%@? wytrzymałe
  • Odpowiedz
UWAGA - SPOJLER ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@UndaMarina: pod względem astrofizyki ten film jest dnem. Choćby burza na Marsie, która #!$%@?ła antenę i rzuciła gościem o glebę... Takich burz piaskowych na Marsie nie ma, bo nie ma ku temu warunków. Więc już na starcie film jest tylko fiction. Mało tam nauki, za to dużo reklamy upadającej agencji NASA.

Reszty błędów natury fizycznej już nawet nie warto opisywać, bo dzieją się tam śmieszne cuda typowe dla Hollywood.
Filmowcy pomijając kwestię atmosfery na Marsie (stąd fundamentalny błąd o burzy) zaczęli popełniać też kolejne, wynikające z tego pierwszego. Np. dlaczego główny bohater łazi po Marsie tak jakby łaził po Ziemi? Przecież to
  • Odpowiedz
Zresztą cała fabuła filmu i pokazane w nim rozwiązania były dyskutowane z NASA.


@marusz: Źle to świadczy o upadającej NASA skoro zgodzili się na... burzę piaskową na Marsie, która rozwala sprzęt i doprowadza do przechyłu statku o ponad 11 stopni. To fizycznie niemożliwe.
  • Odpowiedz
Praktycznie każda "kosmiczna" rzecz która była przedstawiona w filmie była sygnowana logiem NASA. Taka organizacja użyczyła swojego logo, i jestem przekonany, że praktycznie wszystko w filmie może mieć swoje realne odzwierciedlenie w rzeczywistości; mniej lub bardziej. Po internecie krąży też artykuł który porównuję ten film do.. obecnych lotów w kosmos. Zaczynając od przetwarzania wody aż po hodowanie warzyw na stacji kosmicznej. Więc nie będąc ekspertem mogę kupić historię z taśmą klejącą( ͡
  • Odpowiedz
@UndaMarina: Nasza szara taśma dostępna w markecie ma się nijak do tej amerykańskiej, która ma klej jak beton :) Nie wiem czy działa na marsie, ale wiem, że prawdziwy duct-tape trzyma latami :D
  • Odpowiedz