Wpis z mikrobloga

Wracam sobie przed chwilą z północy tramwajem. Ja lekko pijany, ludzie do roboty, cisza, spokój. Nagle wsiada ekipa wyglądająca na licealistów, wśród nich jakiś skejtu zawadiaka, który z tego co zrozumiałem do tej ekipy nie należał, ale się do nich przyczepił. Po przejechaniu paru przystanków tenże skejt podbija do jakiegoś normalnego typa, który siedział niedaleko i typowo patolskie wonty w stylu "co ty do nich masz, zaraz ci wyjebe". xD Napastowany koleś z miejsca wstał, zdjął kurtkę i powiedział, że może się #!$%@?ć. Skejtu się wtedy obsrał i próbował uspokoić sytuację, ale obrażony gość nie odpuszczał, wtedy umysłowa ameba wytoczyła ostateczne armaty: zaraz zadzwonię po ekipę z Grosza i cię zmasakrują. xD Przyglądałem się temu typowi z ciekawością, bo mieszkam na tym Groszu z 22 lata i mordy nie kojarzę, a nawet jeśli, bo tych młodych to już nie kojarzę, to nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek chciał się z takim pajacem wstawić. Koniec końców zbili piątkę, choć tak raczej z przymusu, a młodociany patol wysiadł na równoległej, oświadczając całemu tramwajowi, że jak coś, to mają do niego dzwonić, a on z ekipą kogoś tam #!$%@?.

Podróżne nocnymi tramwajami w weekendy to jedna z najlepszych rozrywek w tym mieście. <3

#czestochowa
  • 55
@radoslaw-szalkowski: to niedużo. w przypadku Częstochowy, jak sieć została wybudowana ponad 50 lat temu, to nie ma znaczenia, ale taki Olsztyn wydał chyba kasę w błoto. Koszt budowy i utrzymania sieci tramwajowej trochę kosztuje, a budować ją dla trzech czy czterech linii - trochę słabo. Można postawić na buspasy i rozszerzenie linii autobusowych jak w #bialystok