Wpis z mikrobloga

Wlaczylem sobie filmiki na ktorych Adam Z. wraca juz sam. Spokojny krok. Telefon w ręku. Wyglada jakby nic niespodziewanego sie nie stalo. Jakby zrealizował plan. Jeśli ja zamordował to jaki był motyw ? W morderstwach zawsze jest motyw. No i ciało. W tej sprawie trudno o jedno i drugie. Może to zatem jednak nie morderstwo ? Jeśli wypadek to dlaczego nie zawiadomił Policji, kogokolwiek. No i skąd się wziął ten dowód. I czy po takim tragicznym wydarzeniu wracałby jakgdyby nigdy nic juz po paru minutach do domu...coś tu dalej nie pasuje. Nie morderstwo, nie wypadek...zostaje porwanie ? Na ten moment tak to wygląda.
#ewatylman
  • 71
kozborn 2 tyg. temu +4

@aGt007PL: ciekawe,

ja akurat dążyłem do tego nagrania z 3:22(?) o którym mówił rutkowski że adam i ewa idą w stronę mostu. http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/poznan-adam-z-podejrzany-o-zabojstwo-ewy-tylman-i-tymczasowo-aresztowany,600197.html (od 2:20).

Żeby zostać tam zarejestrowanym przez monitoring to musieliby przejść przez jezdnię mniej więcej w tym miejscu:

https://www.google.pl/maps/@52.4026707,16.9418534,3a,75y,342.19h,62.7t/data=!3m6!1e1!3m4!1scOmy4dR4oTPccwIp47-ikg!2e0!7i13312!8i6656

A później przejść przez pasy na przystanek ? Trochę bez sensu droga.

A jeżeli to nie oni, tzn że było więcej osób w pobliżu
@sharptag: skąd wiadomo, że przeszli przez torowisko? na nagraniu z wjazdu do garażu widać, że dochodzą do wiaty na przystanku od strony skweru, mogli iść cały czas tamtą stroną ulicy.
@mirek_1: Bardzo ładne, tylko niestety nie było tramwaju w tym czasie. Ale mogła być taksówka, furgonetka itd. Z drugiej strony policja by to miała na monitoringu. Moim zdaniem musiało się zdarzyć coś w miejscu poza zasięgiem kamer, bo inaczej nie nabraliby wody w usta i od razu gadali o materiale dowodowym.
@lavinka: Tez myślę ze poza zasięgiem kamer o których ktoś mógł wiedzieć. Wyżej poruszyłem watek postawy Piotra T. po pierwszej konferencji w rozmowie z SE... Czy nie wydaje wam się ten spokój i opanowanie zbyt wielkie?? Wiem że to 1 dzień poszukiwań ale sama postawa ciała dużo mówi... Ja nikogo nie oskarżam ale spójrzcie:

materiał SE - wywiad pod artykułem tym nowym od 0:30 sekundy:

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/oskarzaja-brata-ewy-tylman-o-haniebny-czyn-bedzie-proces_760415.html
@mirek_1: Że w układzie braciszek-siostra coś nie grało to i owszem, da się wyczuć. Ten brat jest jakiś dziwny. Ciągle mam nadzieję, że ona sfingowała swoje utonięcie, niebieski zgrywa kretyna, jak zaplanowali wcześniej, a ona sobie siedzi za granicą z lewymi papierami. Choć to mało prawdopodobne.
@lavinka: i niebieski by się na takie coś zgodził? Nie musiałaby się upijać tak strasznie żeby zostawić to wszystko i zacząć nowe życie nie musiałaby też męczyć biednego chłopaka. Wyjechałaby i zaczęła nowy etap życia bez powrotu do przeszłości ;) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mmamia: @tesoro: Może zakładali, że się nie wyda. W każdym razie nie przewidzieli, że rodzina zatrudni Rutka i zrobi się szum. To wiele zmieniło w tej sprawie, bo policja zaczęła się bardziej przykładać i w ogóle szukać monitoringów. Wcześniej było tradycyjne zlewactwo na zasadzie "a może sama się znajdzie". Niebieskiego nawet nie podejrzewali, brykał sobie po mieście dość długo (np. zacierając ślady).