Wpis z mikrobloga

Wlaczylem sobie filmiki na ktorych Adam Z. wraca juz sam. Spokojny krok. Telefon w ręku. Wyglada jakby nic niespodziewanego sie nie stalo. Jakby zrealizował plan. Jeśli ja zamordował to jaki był motyw ? W morderstwach zawsze jest motyw. No i ciało. W tej sprawie trudno o jedno i drugie. Może to zatem jednak nie morderstwo ? Jeśli wypadek to dlaczego nie zawiadomił Policji, kogokolwiek. No i skąd się wziął ten dowód. I czy po takim tragicznym wydarzeniu wracałby jakgdyby nigdy nic juz po paru minutach do domu...coś tu dalej nie pasuje. Nie morderstwo, nie wypadek...zostaje porwanie ? Na ten moment tak to wygląda.
#ewatylman
  • 71
  • Odpowiedz
@lavinka: a ty jak uważasz? Wziął ją specjalnie nad rzekę by się jej tam pozbyć? Szczerze odpowiedz, bo wersja z uprowadzeniem z każdym dniem staje się dla mnie mniej prawdopodobna i zeszła już u mnie do jakiś 30% z 80%( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tesoro: Mnie się ciągle wydaje, że on ją komuś wystawił. Albo ktoś ją odebrał samochodem, albo się pokłócili i on poszedł do domu, a ona tam została i ją ktoś napadł. Nie wiem, ale tu się mnóstwo rzeczy kupy nie trzyma a zachowanie policji to już w ogóle granda.
  • Odpowiedz
@lavinka: policja przegina na całej linii. W tym Poznaniu powinno dojść do porządków ze służbami. To cyrk co się tam dzieje. No właśnie mógł powiedzieć, że się rozstali i koniec, a po co jego teoria z wbieganiem do rzeki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lavinka: @tesoro: przepraszam, że się wtrącę do dyskusji. Bo mają go na monitoringach. Nie było wbiegania. Zarówno Ewa jak i Adam nie biegli. Gość musiał na bieżąco zmieniać zeznania, aby jego wersja w jakimś stopniu się kleiła.
  • Odpowiedz
@lavinka: Momentu ewentualnego zabójstwa nie mają na monitoringach (no chyba, że na tym z Politechniki i wtedy jest po sprawie). Prokuratura wg mnie może bazować jedynie na zeznaniach Adama lub zeznaniach świadka. Ale jakoś nie chce mi się wierzyć w porwanie. Nie ma tam gdzie porwać i nie ma jak? Jakoś nie przemawia do mnie to, że przejechali sobie wzdłuż Warty. Bo od strony Chrobrego wg mnie by nie przejechali.
  • Odpowiedz
@fl4izdn4g: Można było spokojnie wepchnąć ją do samochodu pod mostem (tajemnicze i do tej pory niewyjaśnione światło zarejestrowane przez monitoring Rutka, była mirkowa wizja lokalna, światło było luzem przy rzece, może latarka, może światło wewnętrzne samochodu, może motor) i wyjechać z jednej lub drugiej strony bez zwracania na siebie uwagi (późniejszy deszcz zatarł ślady).
  • Odpowiedz
@lavinka: tylko, że policja już pewnie posprawdzała jego bilingi i wiedzą wszystko, a nie ma kolejnych aresztowanych osób. My się prawdy niestety nie dowiemy nigdy a będą tylko domysły (,)
  • Odpowiedz
@aGt007PL: co do motywu - to ja może wierszyk powiem :-)

"Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie.

Dwóch wilków jedno w lesie nadybali
  • Odpowiedz
@aGt007PL: Czasy na kamerach nie mówią, że to spokojny krok. Prędzej szybka ucieczka. I zwolnił przy stacji ale to chyba przez 10 minutowa rozmowę przez telefon

@tesoro: Może jest psychopatą i po sprawie poszedł spać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@fl4izdn4g: Policja też mówiła o tym że udał się na rondo Rataje. Mówiła też o wyjściu z klubu o 3 ( ͡°
  • Odpowiedz
@tesoro: Odnośnie postawienia się na jego miejscu. Nie ma opcji zebym nie ratował kolezanki. No nie ma takiej opcji i wydaje mi sie ze 99,9% ludzi ratowało by ja jesli by to byl wypadek.A on sobie po prostu poszedł? No daj spokoj.Przez ratowanie nie mowie o wskoczeniu do wody tylko o szybkim telefonie do sluzb ratowniczych (jakichkolwiek) i obserwacji co sie z nia dzieje. Biegal bym wzdluz rzeki jak szalony probujac pomoc i czekajac na sluzby. Kto wie, pijany moze bym nawet wskoczyl ja ratowac. A ten chlopak ma cos za uszami ewidentnie. Cos powaznego.

Mowisz tez ze policja sprawdzila bilingi. No ok. Ale przeciez on mogl miec dwa telefony. O istnieniu drugiego mogl wiedziec tylko on i pozostali. Do takich bilingow nigdy nie dojda. A to ze na monitoringu widzimy jak rozmawia przez tel (pradopodobnie z siostra) nic nie znaczy. Tak bym zrobil zeby zapewnic sobie jakies alibi. Moze w tym czasie Ewa byla wywozona.

Dodaktowo jesli to bylo porwanie to Adam w tej sprawie jest płotką bo spadla na niego czarna robota. Na miejscu Policji dokladnie sprawdzilbym co Adam robil przez tydzien , dwa przed zaginieciem Ewy i z kim sie
  • Odpowiedz
@aGt007PL: To bardzo dobrze, ze być ratował i faktycznie 99,9% ludzi zadzwoniło by o jakąś pomoc i wołało o pomoc. No a on się obrócił plecami do rzeki wiedząc, że ona tam jest, wszedł sobie spokojnie po schodkach i poszedł do domu. Przecież takie coś przydarzyło mu się pierwszy raz w życiu i musiałby być ostro spanikowany i nie zdziwiłabym się, że osoba w szoku by tam sobie usiadła i
  • Odpowiedz
@tesoro: Przypomnij sobie sprawe chlopaka i dziewczyny poetki ktorzy dla zabawy zamordowali jego rodzicow. Oni tez mieli normalne zycie a jednak sobie je #!$%@? glupim pomyslem i fascynacja złem. Takie rzeczy sie zdarzają.
  • Odpowiedz
@aGt007PL: Błagam, nie stawiaj spacji przed znakiem zapytania i używaj wielkiej litery po nich ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Było poruszane tu wielokrotnie. Miał autobus z AWF stąd dłuższy postój w tamtej okolicy. Alibi? Chyba wystarczyło że sobie szedł gdziekolwiek. Sporo kamer by go zarejestrowało. A stanie przed kamerą i udawanie rozmowy przez telefon dla alibi zakrawa o dobrą komedię z Leslie Nielsenem. ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@mam_krowy: Te spacje itd to dlatego ze bardzo szybko pisze. Napewno sobie dasz rade z roszyfrowaniem, postaram sie poprawic ale ja wychowalem sie na ircu a nie na ą ę wykopie :)

Tak czy inaczej, stanie przed kamera jest taka sama komedia jak chodzenia wkolo niej. Wiec nie bardzo rozumiem twoje zdziwinie. Pozatym zdaje sie ze stacja lotos jest przed mostem a pozniej juz kamer nie ma wiec stal tam bo wiedzial ze w tym czasie dzieje sie cos z Ewa a jemu jest potrzebne Alibi. Z mostu jadwigi doskonale mogls obserwowac ewentualna ucieczke pozostalych...

Ci pletwonurkowie ktorzy szukaja Ewy twierdza ze gdyby byla w Warcie to gdzies by sie ujawnila juz (material tvn24). No ale nie ustaja w
  • Odpowiedz
@aGt007PL: Ale tu Cię nikt nie pogania. Poza tym czas na zrobienie akapitów masz, a przeczytać ponownie nie.;) A tłumaczenie się młodością i takie teksty świadczą o braku szacunku. Nie wiem po co w takim razie piszesz na ą ę wykopie.

Brak w tym logiki. Stał przed mostem żeby mieć alibi ale w kluczowym momencie poszedł patrzeć żeby sobie to alibi zniszczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Stanie ma sens
  • Odpowiedz