Wpis z mikrobloga

Mirki co myślicie o takiej recepturze na RISa? Sporo słodów z resztek. Dodatek melasy minimalny różowy kupił i się wala. Dosyć mocno muszę się spocić nad składem wody, żeby nie było kwaśne. Wołam @BrowarPERUN bo mimo motznej krytyki mi smakowała Kraina Welesa. Może mógłbyś wesprzeć mnie jakąś wskazówką przed pierwszym RISem? Drożdże miały by pochodzić z gęstwy świątecznego 16 Blg(US-05 pierwsze pokolenie). Fermentacja w piwnicy start przy 12-14°C. Zacieranie w dwóch porcjach, żeby zwiększyć wydajność. Zastanawiam się nad użyciem palonego żyta zamiast jęczmienia. Słód "american rye" jest wybrany ponieważ, nie mogłem wybrać Fawcetta. W mojej opinii brytyjski żytni jest zdecydowanie bardziej łagodny w stosunku do niemieckich odpowiedników tegoż słodu.

Darek8x9 - Mirki co myślicie o takiej recepturze na RISa? Sporo słodów z resztek. Dod...

źródło: comment_9id6A2RoIB5i9eiHETKshqFfXyBE2Tcw.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PIWOWARSTWO:
hm, ciekawe, w 80C mogą dalej tworzyć się taniny? Myślałem, że kwestia kończy się podczas procesu wypalania ziarna, nie sądziłem że w piwie też się będzie tworzyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kwaskowość można trochę kompensować alkalicznymi dodatkami podczas zacierania.
  • Odpowiedz
@BrowarPERUN: Można też używając ziarna w inny sposób. Spróbuj zrobić p--o dając ciemny słód na mashout i robiąc jego klon z ciemnym słodem steepowanym - i wtedy mi powiedz, że to nie ma sensu, że kwaskowatość jest dokładnie taka sama.

http://beersmith.com/blog/2011/11/17/brewing-beer-with-dark-grains-steeping-versus-mashing/

Steeping dark grains separately from the mash will generally result in less acidity, astringency and a little less color
  • Odpowiedz
@BrowarPERUN: Podejrzewam, że jest taka szansa, dlatego napisałem OPowi w 1 poście "Osobiście myślę, że w tym wypadku nie jest to niezbędny zabieg, ale jeśli nie chcesz ani trochę kwasu pośród smaków - rozważ. " Sam w takich [stoutowych] przypadkach wolę po prostu, tak jak Dziełak czy ludzie z Guinessa, dać ciemne na początek zacierania i po prostu mieć na uwadze kwaskowatość wybierając resztę komponentów.
Na pewno jednak jest to
  • Odpowiedz