Wpis z mikrobloga

Czy mirasy byłyby łase na serwer MirkOTS? W sensie taki typowy OTS dla #tibiazwykopem i graczy #tibia. Mam możliwości i jestem w jakiśtam sposób związany z tego typu rzeczami, więc mogę spokojnie się bawić; natomiast tak czy siak w administracji znalazłoby się kilka osób które odpowiadałyby za konkretne różne rzeczy.
Myślę że na start jakiś mały, nawet na raspi postawiony bym zrobił, aby zobaczyć czy jest zainteresowanie. Jeśli by było, to przeniósłbym na jakiegoś śmiesznego dedyka :)
Dla mnie cała sprawa ma sens bo w Tibii to co lubiłem to gadanie z ludźmi i farma raz na jakiś czas, najbardziej ten element społeczny, a z mirasami fajnie się gada. Więc, ktoś coś? Byłoby zainteresowanie (z mojej strony - będzie napracowanie :P)?
  • 56
@perm: no właśnie nie wiem, czekam na propozycje. Realm mapa myślę że jest zdecydowanie za duża jak na taki mały, dopiero startujący projekt - gdzie zakładam że będzie maks 40 osób i stawiam to na raspi.
@ElGovanni: jak najbardziej, jeśli by się rozrosło to jakieś typowe mirko skrypty można porobić ;) ja sam trochę programuję i siedzę w środowisku hackerspace-related, ale lua nie dotykałem i nie znam API TFSa / OpenTibii.
Swoją drogą: który silnik?
@marahin: Swego czasu przygotowałem kilka mapek z tym, że nie posiadam już plików. Ale jeśli tylko znajdę trochę czasu to z chęcią się podejmę. Pytanie tylko jaka wersja gry będzie? Ja osobiście proponuję 8.5/8.42/8.6
@SmieszekZawadiaka: @perm: ja bardziej w okolice @perm, natomiast teraz szukam takiej wersji TFS / OpenTibia która jest dostępna ze źródłami, cobym mógł na raspi skompilować żeby działało ;-) oczywiście w momencie gdy przestanie wyrabiać to przerzuce to na inny serwer, ale nie wiadomo czy w ogóle będzie trzeba :D.
Jeśli chodzi o mapę proponuję na początek stworzyć dwa miasta. Tylko pytanie czy będzie to ots gdzie stawiamy na klasyczną rozgrywkę czy coś bardziej w stylu fun z tp do expowisk, questów?