Wpis z mikrobloga

@paszczurek:
Matka przyprowadziła córkę do ginekologa, ten stwierdził ciążę.
- Ależ panie doktorze, córka nigdy nie zadawała się z mężczyzną, jest dziewicą, to niemożliwe.
Doktor stanął przy oknie i zaczął w milczeniu wpatrywać się w horyzont. Matka pyta co się stało.
- Nic, po prostu w takich wypadkach na niebie pojawia się ogromna gwiazda a ze wschodu nadciąga trzech króli i za cholerę nie chciałbym tego przeoczyć.
#suchar
  • Odpowiedz
@Eremites: ale w sensie biblijnym go nie znała. Podaję biblijne znaczenie czasownika "znać"


Stąd też było powiedziane "Jak to, skoro nie znam męża?". Męża znała, wiedziała który to, chyba już nawet mieszkali razem, ale Józef by się raczej zorientował, że przyszły kłopoty, a nie było przyjemności. Później, z tego co kojarzę, mieli inne dzieci, ale Jezus był trochę na nich obrażony, bo bardziej lubił swoich apostołów.
  • Odpowiedz
Męża znała, wiedziała który to, chyba już nawet mieszkali razem


@Paladin_Woodrugh: Nie mieszkali razem. U Żydów w tamtych czasach był zwyczaj, że po ślubie kobieta mieszkała przez około rok w domu rodzinnym, dopiero po tym czasie przeprowadzała się do domu swojego męża. Stąd czytamy (Mt1,18):

Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego.
  • Odpowiedz
@paszczurek: Nie rozumiem jak można głosić takie herezje . Pamiętaj że jesteś jednym z nielicznych ateistów w tym kraju i tutaj nie jest mile widziane takie zachowanie . Doucz się a potem porozmawiamy .
  • Odpowiedz
  • 10
jesteś jednym z nielicznych ateistów w tym kraju

@paszczurek: LOL, chyba wg danych kościoła, który liczy wierzących wg chrztów. W Polsce 3/4 ludzi nie wierzy w szatana, wszyscy tak bardzo wierzący.
  • Odpowiedz
@pobozny: można, niby czemu nie? Religia to taki sam pogląd jak poglądy ekonomiczne i polityczne i nie ma żadnych podstaw by go traktować z szczególnym szacunkiem - pod względem dyskusyjnym. Pod względem logicznym mitologia chrześcijańska czy jakakolwiek inna plasuje się gorzej - niczym się nie różni od wiary w smoki i wróżki więc w tym kontekście można zasłużyć jedynie na ciepły uśmiech politowania
  • Odpowiedz
@Eremites: Z ewangelii. W telefonie jestem i na ten moment lepszy jestem ze świata Warcraft, bo Biblii dawno nie czytałem. Nie jestem więc w stanie powiedzieć w jakiej to było sytuacji, w każdym razie Maryja powiedziała Jezusowi, że tu, rodzina, bracia czekają. On zaś odparł, że apostołowie są jego braćmi. Chodziło o to, że Kościół to nowa rodzina i tak dalej, jest to tłumaczone jako po prostu rodzina, bracia cioteczni
  • Odpowiedz