Wpis z mikrobloga

#rower

Mam skopaną linię łańcucha, wychodzi od osi roweru do blatu ( mam napęd 1x9) 55mm, więc łańcuch w linii prostej wypada gdzieś w okolicach 7 biegu. Nie chcę zmieniać suportu ( Octalink) bo ten ma przejechane pewnie z 500km.

Aktualnie między pająkiem a blatem mam podkładki 2mm, przy okazji zmian śrub na anodowane znalazłem zestaw: długie śruby + długie kominy + podkładka 5mm

http://bicyklon.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=371&category_id=10&keyword=%C5%9Bruba&option=com_virtuemart&Itemid=1⟨=pl

Czy wsadzenie podkładki 5mm między blat a pająk jest bezpieczne? Nie zetnie mi śrub? A może lepiej machnąć ręką i zostać przy podkładkach 2mm?
  • 12
@Baczy: Nie masz nic do powiedzenia w temacie to się nie odzywaj...

A jak już masz taki ból dupy, to wyobraź sobie że mieszkam na płaskich terenach i bez problemu daje sobie radę. Jeżeli chcesz bić pianę że powinno być co najmniej 1x10, to wyjaśnij mi gdzie będzie ta gigantyczna różnica w rozpiętości kasety...
@Bialy_Mis: Nie do końca rozumiem co masz na myśli. Blat 32T jest zamontowany w miejscu środkowego blatu, mam świadomość że kupiłem zły suport.

Największych koronek używam bardzo rzadko, ale skoro można przy okazji wymiany śrub poprawić sytuację to chciałbym to zrobić, także proszę na temat.
@Baczy: 2 x 9 mnie nie interesuje, jeździłem bardzo długo z 3 blatami i doszedłem do wniosku że używam tylko środkowego.

Na podanym forum siedzę bardzo często, jednak czasami wolę napisać na wykopie niż zakładać nowy wątek.
@skom25: doskonale cię rozumiem, sam z nieużywania skrajnych przełożeń zmieniłem napęd na 2x10. Jednak z technicznego punktu widzenia cieżko będzie aby to wszystko grało.
@Baczy: Nie wiem czy dobrze się rozumiemy. Aktualnie mam trochę za długi suport, jednak nie chcę go wymieniać bo jest prawie nowy. Linia łańcucha wypada mi około 7 koronki przy podkładkach 2mm, mogę wsadzić tam 5mm co spowoduje przesunięcie blatu w stronę osi roweru o kolejne 3mm, co da z tyłu pewnie "przeskok" na 6 koronkę.

Pytanie tylko czy wsadzanie tak szerokiej podkładki jest bezpieczne. Jeżeli chodzi o działanie napędu to
@skom25: Czy "7-ka" jest u ciebie najczęściej używaną koronką? Reszta biegów jako tako wchodzi? Bo jeżeli tak to właściwie bym olał. Masz linię łańcucha ustawioną na równo dla najczęściej używanego biegu a jak już wspomniano 9 biegowy napęd przy takich przekosach nie będzie pracował na 100% dobrze tak czy tak. Tak jak jest będzie chodziło dobrze przynajmniej w tym zakresie który jest najczęściej używany. IMO olej.
@skom25: Te długie kominy są do rockringów. Podkładki pod kominy to słaby pomysł, tam naprawdę jest spora siła, szczególnie na podjazdach. Raz zmieliłem zębatkę nawet przy stalowych śrubach.
Chodzi o bezpieczeństwo jazdy, alu nie jest to tego dobrym materiałem.

Proponuje takie rozwiazanie