Wpis z mikrobloga

@magiczny_orangutan: graj za tyle ile jestes w stanie stracic w razie przegranej

@rkore: jest dzwignia 1:100 ale te kwoty to juz sa realne pieniadze. w duzym uproszczeniu dzwignia 1:100 pozwala mi kupic kontrakt za kwote 100x wieksza niz dysponuje srodkami, ale zysk/strata jest juz wliczana bez tej dzwigni (tak jak bys kupil towaru za normalna kwote.

@ch00dybcn: bawie sie w to ok 5 miesiecy, poczatkowo wplacalem 300-500 zl zeby
@adik75: no chyba że szczęście początkującego, ale do tego żeby odróżniać MM od ECN naprawdę nie trzeba wiele i trudno mi sobie wyobrazić żeby ktoś nie bawiący się w groszowe kwoty siedział z własnej woli u MM (i to jeszcze takiiego) dlatego podejrzewam że to demo.

No chyba że coś się ostatnio mocno zmieniło i o tym nie wiem.
@zydo_komucho_gej: Czytam komentarze, i ogarniam różnicę pomiędzy maklerami typu Market Maker a Electronic Communication Network...
Wszystko rozbija się o to, że forex nie posiada otwartych giełd, co z punktu użytkownika bitcoina jest potwornie nienaturalne. W ekosystemie kryptowalutowym istnieją zarówno rynki otwarte jak i OTC, przy czym z tych drugich korzystają wyłącznie grube ryby. Siedzenie na giełdzie ma masę zalet - np. Jesteś bezpośrednim uczestnikiem rynku, na niektórych giełdach są wręcz osobne