Wpis z mikrobloga

Zadaj osobie wierzącej pytanie

Dlaczego wiedza istoty "wszechwiedzącej" nie była większa od wiedzy co bardziej wykształconych kapłanów?


Jaką otrzymasz odpowiedź?

Bóg jest największą mądrością! Moja wiara jest na tyle mocna, że ani Ty, ani inne osoby jej nie podważą, a zapewniam Cię - wieeeele osób podobnych do Ciebie spotkałem na swojej drodze.


??

Profit!
  • 132
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@domofon: Tak samo odnosiła się do moich wypowiedzi i odpowiadała jednym zdaniem kompletnie sie nie odnosząc. :) Dyskusja nie ma wiele celowości w sobie. Ci co w jakimś tam, różnym stopniu wierzą nadal będą wierzyć a Ci nie wierzą, też zostaną przy swoim. Dziwi mnie tylko ich chęć przeciągnięcia na swoją stronę. No, może nie u wszystkich. Dla mnie ateistą jest ktoś kogo takie rzeczy po prostu nie obchodzą, skoro
  • Odpowiedz
@Xanthia: czytałem, jak znajdę czas przeczytam jeszcze raz. a gdyby było tam tak jak Ty to przedstawiasz, bądź pewna, że jest do tego interpretacja i na 100% wszystko jest ok. Biblia nie jest niespójna
  • Odpowiedz
@iryss: Oczywiście, że nie jest. Ale jest podstawą religii i to nie tylko katolickiej. Zabawne prawda? Tam jest pełno sprzeczności. A nowy testament to zupełnie zwrot o 180 stopni z "oko za oko" do "nadstaw drugi policzek", prawda? No i te ewangelie spisane wiele setek lat po śmierci Jezusa przez "apostołów" ;]
  • Odpowiedz
@Xanthia: Taka wiedza może być większa. To, że nie jest objawiona nie znaczy, że nie istnieje. Plan boży może zakładać dawkowanie wiedzy dla ludzkości. Udowodnij, że jest inaczej.

Poza tym- dlaczego cały czas pomijasz moje pytania o duszę? Dlaczego Ty nie odnosisz się do tego o co proszę?
  • Odpowiedz
@domofon: To o czym piszesz to tylko próba zamotania. Na mnie nie działa :) Wiedza o kulistości Ziemi to było by coś - w biblii np.

Może mi umknęło, nie dość że piszę w paru wątkach to jeszcze z dość sporą grupą osób, multitasking szwankuje, możesz powtórzyć pytanie?
  • Odpowiedz
@Xanthia: żeby chodzić do szkoły parafialnej nie trzeba było mieć święceń:) Nie słyszałaś, że w nich kształciły się też dziewczęta? Które później normalnie wychodziły za mąż. Przerażasz mnie
  • Odpowiedz
religia od wieków służy do utrzymania władzy nad ludźmi. nie skupiając się na sektach itd, gdzie członkowie mają robioną wodę z mózgu w stopniu zauważalnym, mniej więcej to samo można zauważyć w najbardziej liczących się religiach świata.

Islam. religia i prawo sa ze sobą powiązane, więc ta pierwsza rządzi praktycznie wszystkimi dziedzinami życia muzułmanina. plus cytacik z Wikipedii: Islam nakazuje bezwzględne posłuszeństwo prawowiernemu władcy muzułmańskiemu i udział w prowadzonych przez niego wojnach

Judaizm. Bóg zawarł z ludem Izraela wieczyste przymierze, obiecując ochronę i pomoc w zamian za podporządkowanie się jego nakazom. Nie robisz tego, co Ci duchowny powie - czeka Cię potępienie.

Chrześcijanizm.
  • Odpowiedz
@Xanthia: Nie próba zamotania. Taka odpowiedź pokazuje, jak nonsensowne są Twoje pytania. Moja odpowiedź jest bardzo dobra. Jasno wskazałem Ci, że nie potrafisz czegoś udowodnić, a wymagasz tego od innych.

Co do duszy- jak wyjaśnisz bliźniaczo podobne relacje osób, które przeżyły śmierć kliniczną? Wyjaśnij mi jakim cudem moja koleżanka odtworzyła co ja i jej brat krzyczeliśmy gdy była reanimowana.
  • Odpowiedz
@Xanthia: poczytaj sobie o naukowcach w średniowieczu np. Albercie Wielkim a nie jakichś pseudohistorcznych teoriach

lub rozwoju nauk przyrodniczych w Chartes, ekonomii w Salamance, medycyny i prawa w Bolonii, Padwie
  • Odpowiedz
@domofon: To akurat nie jest złudzeniem. Udowodniono, że mózg odbiera sygnały nawet podczas śpiączki i przetwarza je w ograniczony sposób. A więc mogła pamiętać to zdarzenie. Reszta to to samo o czym pisał @FFFUUU:

@Cymes: Ja swoje, Ty swoje, nie dojdziemy do porozumienia. KK miał ogromny wpływ na wiedzę i jej hamowanie. O ile humanizm nie był taki groźny, to astronomia już tak. Nie widzisz różnicy?
  • Odpowiedz
@FFFUUU: Była reanimowana. Nie odurzona. Z medycznego punktu widzenia nieprzytomna- czyli brak reakcji na bodźce. Po wszystkim mówiła dokładnie co kto robił, co kto mówił. Potrafiła odtworzyć dosłownie wszystko co się wtedy działo. Wiesz co jest najdziwniejsze? Tylko do czasu przywrócenia akcji serca. Medycyna, ani nauka nie jest w stanie tego wyjaśnić, ale jest to zdarzenie autentyczne w którym uczestniczyłem.
  • Odpowiedz
@domofon: Na jakiej podstawie uważasz że biochemiczna maszyna - organizm ma jakąś niematerialną cząstkę, która w niewyjaśniony - magiczny sposób zawiera naszą osobowość? I dlaczego osoby z urazami mózgu tą osobowość tracą? Nasza osobowość to pamięć i doświadczenia a nie nadnaturalna - nieśmiertelna dusza. Dusza której odmawia się istnienia w przypadku zwierząt? Bo jakiś niewykształcony kapłan napisał, że "zadzwonił" do niego Sam Bóg z najbliższego płonącego krzaka?
  • Odpowiedz