Wpis z mikrobloga

Zadaj osobie wierzącej pytanie

Dlaczego wiedza istoty "wszechwiedzącej" nie była większa od wiedzy co bardziej wykształconych kapłanów?


Jaką otrzymasz odpowiedź?

Bóg jest największą mądrością! Moja wiara jest na tyle mocna, że ani Ty, ani inne osoby jej nie podważą, a zapewniam Cię - wieeeele osób podobnych do Ciebie spotkałem na swojej drodze.


??

Profit!
  • 132
  • Odpowiedz
@Xanthia: Przepraszam ale nijak się nie odniosłaś. Kto był jednym wspólnym wrogiem Żydów ? Wszyscy inni ludzie ? Co z argumentem o ciemniej masie ? Czyżbyś się z niego wycofała ? Nie było jakichś oczekiwań postawionych najpierw, u początku cywilizacji. ;)
  • Odpowiedz
@Cymes: Nie ironizuj, bo Ci to nie wychodzi ;)

@Chaled: Żydzi zawsze mieli jakichś wrogów, taki to już naród.

Argument o ciemnej masie powiadasz. Mikołaj Kopernik - został duchownym aby móc się kształcić. Innej możliwości nie było. A potem, prześladowania tych, którzy ośmielali się sprzeciwiać nauce kościoła. Niech znikną uczeni!
  • Odpowiedz
@FFFUUU: sorry, ale ja akurat czepiam się absurdalnych założeń zawartych w tym pytaniu np. możliwości sprawdzenia wiedzy Boga. To raczej kwestie czysto logiczne.
  • Odpowiedz
@Xanthia:

Mikołaj Kopernik - został duchownym aby móc się kształcić

A jakby nie został to by nie mógł? Większych bzdur nie słyszałem. Przecież świeccy też kończyli uniwersytety. Skąd wzięli się Ci humaniści skoro nie byli przez nikogo uczeni i nie mięli dostępu do uniwersyteckich zbiorów
  • Odpowiedz
@Xanthia:

Dlaczego wiedza istoty "wszechwiedzącej" nie była większa od wiedzy co bardziej wykształconych kapłanów?


nie to, żebym chciał wywołać gorącą dyskusję, ale skąd ta teza? czym toto się objawia?
  • Odpowiedz
@Xanthia: A czy nie lepiej rozmawiać o czasach współczesnych? Na tamte nie mamy wpływu. Teraz masz mnóstwo szkół do wyboru. Agresji i przymusu też brak ze strony religii, no z islamem trochę gorzej bo oni jeszcze mordują i kamienują. Coż, są jakieś 600 lat do tyłu. ;)
  • Odpowiedz
@Xanthia: To Ty uparcie twierdzisz, że Bóg nie istnieje- udowodnij. Pomijam to jak się nazywa- allah, jahwe czy jeszcze inaczej. Ja jednak mam poczucie, że "coś" jest. Bardzo często, jakoś tak podświadomie się do niego zwracam, choć do katolika mi bardzo daleko. Co do duszy- jak wyjaśnisz bliźniaczo podobne relacje osób, które przeżyły śmierć kliniczną? Wyjaśnij mi jakim cudem moja koleżanka odtworzyła co ja i jej brat krzyczeliśmy gdy była
  • Odpowiedz
@Xanthia: Dlaczego odnosisz się wybiórczo do mojej wypowiedzi? Brak argumentów? Ty twierdzisz, że Boga nie ma, a Ci co tak sądzą są ograniczeni. Nie przeszkadza Ci to, że nie możesz tego w żaden sposób udowodnić. Dlaczego zatem przeszkadza Ci, że osoby wierzące również nie mogą udowodnić (tak jak Ty), że istnieje?
  • Odpowiedz
@Xanthia: ale skąd teza, że wszechwiedza Stwórcy jest równa wiedzy kapłana. Nie chodzi Ci chyba o Genesis? Biblię trzeba umieć interpretować.
  • Odpowiedz
@Cymes: Mikołaj Kopernik ukończył w 1491 roku naukę w szkole parafialnej przy kościele św. Jana w Toruniu, (w którym to kościele był również ochrzczony). W tej szkole nauczył się łaciny, podstaw matematyki i astronomii. Na przełomie 1491/1492 rozpoczął studia na Akademii Krakowskiej, wpisując się do metryki jako Nicolaus Nicolai de Thuronia. Czasy jego krakowskich studiów przypadły na okres świetności tzw. krakowskiej szkoły astronomiczno-matematycznej. Był m.in. uczniem astronoma Wojciecha z Brudzewa.
  • Odpowiedz