Wpis z mikrobloga

Zadaj osobie wierzącej pytanie

Dlaczego wiedza istoty "wszechwiedzącej" nie była większa od wiedzy co bardziej wykształconych kapłanów?


Jaką otrzymasz odpowiedź?

Bóg jest największą mądrością! Moja wiara jest na tyle mocna, że ani Ty, ani inne osoby jej nie podważą, a zapewniam Cię - wieeeele osób podobnych do Ciebie spotkałem na swojej drodze.


??

Profit!
  • 132
  • Odpowiedz
@Xanthia: Tak. A bliźniego swego jak siebie samego. A patrząc szeroko na postępowanie ludzi? Nieistotnym dla mnie jest czy ktoś postępuje wedle tego przykazania ze względu na wiarę czy po prostu z pragmatycznego ateistycznego stosunku: tak jest lepiej dla nas wszystkich. Walka z wiarą poprzez jej demonizowanie przynosi tylko negatywne skutki.
  • Odpowiedz
@poznaniak: Oczywiście, a nie są? Skoro czeka ich "życie wieczne" podejrzewam, że w niebie (marchewka) to czemu gromadzą tyle dóbr doczesnych? A nie danie jałmużny jest grzechem i pójdziesz do piekła (kij).

@Chaled: Czyli nie jest to wg Ciebie działanie na szkodę tych ludzi? I ich potomstwa? Przecież to produkowanie ciemnej, niewykształconej masy - bez perspektyw. Ciemnej masy, którą łatwo manipulować. Którą obowiązują pewne zwyczaje, zwyczaje na których
  • Odpowiedz
@Xanthia: W miejsce chrześcijan można wstawić parę innych wyznań. Zresztą można mówić, że przyczyną jest religia ale to po prostu leży w naturze człowieka ( o mentalności ludzi średniowiecza nie wspominając) a religia często była wymówką.
  • Odpowiedz
@Xanthia: Daj spokój... :) Ciemna masa, bez perspektyw - kim jesteś żeby wydawać takie osądy wobec innych? Skąd wiesz, że bez perspektyw ? Może sprytem i zaradnością wybiją się i wyrosną na ludzi ? No i czy bogactwo i mówienie "ą ę" są wyznacznikiem szczęścia dla wszystkich ? A co do zwyczajów(sakramentów) i tradycji to czy na przykład Żydzi przetrwaliby tyle lat w rozproszeniu gdyby nie mieli silnej wiary, która
  • Odpowiedz
@Tamerlan: Oczywiście. Jeśli przyjrzysz się dokładnie chrześcijaństwu zobaczysz sporo zapożyczeń z wcześniejszych religii - mesjasz, trzech królów, niepokalane poczęcie (sic!) - wypisz wymaluj parę innych wiar wrzuconych do kotła z mętnych przypowiastek, mitów i okraszonych odrobiną nauk moralnych.

Osobiście za geniusza (lub geniuszy) uważam tych, którzy wymyślili duszę. Toż to super pomysł - nieśmiertelna dusza! I życie, ba zdrowie przestaje być ważne!
  • Odpowiedz
@Chaled: Wystarczy jeden wspólny wróg a ludzie się łączą przeciw niemu (patrz ACTA) Oczywiście religia jest tu dobrym przykładem takiej wspólnoty. Ale czy tego oczekiwaliśmy bawiąc się w "cywilizację"?
  • Odpowiedz
@Xanthia: Te pytania są absurdalne. Pytasz dlaczego kapłani nie wyczarowali techniki, dlaczego Bóg nie przekazał im wiedzy. Ja odpowiadam: bo taka jest jego wola. Udowodnij mi proszę, że jest inaczej.
  • Odpowiedz
@Xanthia: ze względu na założenia sformułowane w tym pytaniu? Takie, że wszechwiedząca istota nie jest mądrzejsza od osób jej służacych - brzmi to tak jakbyś mogła skonfrontować wiedzę Boga z wiedzą kapłanów :)
  • Odpowiedz