Wpis z mikrobloga

Zadaj osobie wierzącej pytanie

Dlaczego wiedza istoty "wszechwiedzącej" nie była większa od wiedzy co bardziej wykształconych kapłanów?


Jaką otrzymasz odpowiedź?

Bóg jest największą mądrością! Moja wiara jest na tyle mocna, że ani Ty, ani inne osoby jej nie podważą, a zapewniam Cię - wieeeele osób podobnych do Ciebie spotkałem na swojej drodze.


??

Profit!
  • 132
  • Odpowiedz
@ostr: Czy to jest trolling? @bardzospokojnyczlowiek: Tajemnica :D

Ogólnie bardzo ciekawy program widziałam na Planete jakiś czas temu na temat : Bóg i czas. Co sądzą naukowcy - katolicy o Bogu i czasie. Czy czas obowiązuje Boga? A może Bóg jest ponad czasem? Oczywiście każdy miał własną wersję.
  • Odpowiedz
@Xanthia: Znowu łakniesz świeżego kilograma atencji. Religia to dość ciężki temat i nie da się jej obalić/potwierdzić jednym zdaniem. W tym przypadku każdy ma swoje racje i będzie się jej trzymał, a ty na siłę próbujesz robić nową sensację. Daj spokój.
  • Odpowiedz
@Xanthia: Pewnie że można, ale ty znowu na siłę szukasz kontrowersji i zaczepki. Życie jest zbyt piękne by tracić je na kłótnie religijne/polityczne.
  • Odpowiedz
@mq1: Osoby "obcykane" zwykle wywalały gały, opuszczały szczęki na samą ziemię i zasłaniały się nagłymi, pilnymi obowiązkami typu - zostawiłem wodę święconą na gazie, albo sutanna mi się przypali ;) Ale poważnie - chętnie bym o tym podyskutowała.
  • Odpowiedz
@Xanthia: No ale to wszystko dlatego właśnie nazywa się WIARĄ ponieważ nie ma niepodważalnego dowodu. :) Inaczej byłoby wiedzą, nauką, etc. Takie pytania zatem są bez sensu bo ok, nie ma dowodu na istnienie Boga ale też nie ma takiego, który z całą pewnością dowodziłby jego nie istnienia.
  • Odpowiedz
@Chaled: Znalazłam ciekawą stronę kiedyś. Jednym z argumentów było:

Dowodzenie przez zaprzeczenie" - tj. skoro nie istnieje nawet jeden dowód materialny na nieistnienie Boga, to oznacza że Bóg istnieje!


Źródło uwaga - bolą oczy!

@Tamerlan: Bo świat jest ciekawy. Zbyt ciekawy aby się sztucznie ograniczać i przyjmować jego część - "na wiarę", prawda? ;)
  • Odpowiedz