Wpis z mikrobloga

Zadaj osobie wierzącej pytanie

Dlaczego wiedza istoty "wszechwiedzącej" nie była większa od wiedzy co bardziej wykształconych kapłanów?


Jaką otrzymasz odpowiedź?

Bóg jest największą mądrością! Moja wiara jest na tyle mocna, że ani Ty, ani inne osoby jej nie podważą, a zapewniam Cię - wieeeele osób podobnych do Ciebie spotkałem na swojej drodze.


??

Profit!
  • 132
  • Odpowiedz
@Xanthia: Nie wiem czy jest co kończyć. Ty uważasz, że 1. Boga nie ma ale 2. czasem religia to nawet jest ok, inni, że 1. jest i że też 2. czasem a nawet częściej jest ok. Co tu roztrząsać skoro pierwszego nie da się rozstrzygnąć ze 100% pewnością? :)
  • Odpowiedz
@Xanthia: Pewnie, że wierzę. Sam takowe posiadam. Ale już kolejny raz w momencie, gdy praktycznie rozmowa jest skończona (nie do końca po Twojej myśli) znikasz i prosisz o późniejsze dokończenie, żeby tylko jasno nie wynikało, że "dałaś się przegadać". Nie potrafisz przegrać dyskusji. Szczególnie z facetami. Ze mną robisz tak już drugi raz. Nie wiem jak z innymi:)
  • Odpowiedz
@Xanthia: Widzę, że olałaś dyskusję ze mną. Zabrakło Ci argumentów? Myślałem, że z palca można ssać bez końca... Nie musisz mi odpisywać. Nie chcę na siłę bronić Kościoła, nie w takich sytuacjach, ale to, co Ty uskuteczniasz tu na mikro, jest żałosne. Potrafisz obrzucać błotem, podejrzewam nie mając ku temu żadnych podstaw. No tak, ale fajnie być alternatywnym, "gadać" na Kościół, bo przecież nie będę się utożsamiać z przeciętną katoliczką,
  • Odpowiedz
@poznaniak: Widzisz, panuje wolność słowa. Każdy ma prawo do własnego zdania oraz, do jego przestawienia. To tytułem wstępu. Nie olałam Cię, zobacz ile osób pisało do mnie naraz, po prostu nie zauważyłam Twojego wpisu.

U ilu księży byłaś na plebani? Skąd wiesz o ich faktycznych wydatkach? Jaki odsetek tych wydatków nie służy jednocześnie parafii?


U wielu. Wyobraź sobie że wymagała tego nauka religii na którą uczęszczałam w szkole. Widzę jakimi furami jeżdżą księża, co kupują w sklepach (koleżanka była ekspedientką, gdzie kupował ksiądz - stówka dziennie to minimum), znam cennik usług - http://colaska.pl/ a nawet programy do zarządzania parafiami
  • Odpowiedz
To nie jest historia, to Twoje impresje na temat historii, które tworzysz w oparciu o papkę podawaną Ci przez media.

Afery pedofilskie księży katolickich to mit, wśród protestantów i w całości społeczeństwa pedofilii jest więcej niż wśród księży ( zob. PEDOPHILES AND PRIESTS: Anatomy of a Contemporary Crisis by Philip Jenkins - autor nie jest katolikiem). Przekręty Caritasu widzieliśmy jedynie w postaci paczki, której zdjęcie kiedyś opublikowałaś ( argumentem było, że dają za mało). Wiarygodne źródła milczą na ten temat.

Wyprawy krzyżowe to były akcje W OBRONIE miejsc świętych, które były nękane przez niewiernych ( jako źródło wystarczy Wikipedia). Miały na celu odbicie i obronę ziem, które były wcześniej przejęte przez wroga.

Spalenie
  • Odpowiedz