Wpis z mikrobloga

@fl4izdn4g:
Przykład: jeśli ojciec zauważy, że jego dziecko bawi się w pobliżu otwartego okna, ale ani nie zamknie okna, ani nie zabierze dziecka, to jeśli dziecko wypadnie i zginie - to będzie co ? zaniechanie? nieumyślne spowodowanie śmierci? czy właśnie zabójstwo z zamiarem ewentualnym ?
@jukees: jakie zabójstwo, to będzie wypadek. Jeśli AZ trzymałby głowę swojej koleżanki w wodzie chcąc ją utopić, to byłoby zabójstwo umyślne, ale goniąc ją i sprawiając, że ta wbiegnie pijana do rzeki, mógł przypuszczać, że może dojść tragedii. Tak jak było na konferencji, cios w serce - zabójstwo umyślne, cios w udo i przecięcie tętnicy - zabójstwo z zamiarem ewntualnym.
Ja taki zamiar ewentualny mam zawsze, gdy siadam za kierownicą, zakładam, że przy moich umiejętnościach mogę kogoś przejechać.
@kozborn: bo dla dobra śledztwa nie może tego zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak na poważnie jakby rodzina to wiedziała (chociaż wg mnie powinna) to zaraz zjawiłby się Fakt lub inny tabloid i mielibyśmy szopkę ala Madzia.
@fl4izdn4g: nie wytłumaczę, dla mnie to też dziwne.... taki przykład podały internety, że ojciec widział, dziecko małe więc godził się nijako na to, że może tam wleźć i spaść
@jukees: przed 5 minutami o tym czytałem.

Pamiętaj! Zabójstwo popełnić można zarówno przez działanie (np. bicie, duszenie), jak i przez zaniechanie (np. nieudzielenie pomocy, pozostawienie kogoś nieprzytomnego). Jednak zabójstwo przez zaniechanie popełnić mogą tylko te osoby, na które prawo nakłada szczególny obowiązek zadbania o to, by ofiara nie umarła (art. 2 kk). Taki obowiązek spoczywa przede wszystkim na najbliższej rodzinie oraz na ratownikach, lekarzach i policji.


Przykład: jeśli ojciec zauważy, że
@kozborn: @sam_gold: z aktami jest dziko. Na etapie postępowania przygotowawczego o wgląd do akt trzeba każdorazowo wnioskować do prok, która może te wnioski odrzucać ( pod warunkiem, że rodzina zadbała o formalności i ma sts pokrzywdzonych). Oczywiście rodzina może te decyzje zażalać, ale to rozpatruje sąd i wszystko trwa.