Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie jeszcze jedno - może i to był wypadek, ale czemu kobieta uciekając przed mężczyzną nie biegnie w stronę budynku, gdzie jest choćby jakiś stróż nocny, gdzie jest monitoring, czemu nie wraca na ulicę, czemu nie zbiega choćby ścieżką obok tylko wybrałaby ostatnią z możliwych trasę ucieczki... powiedzmy, że czuła się zagrożona, coś źle zrozumiała, ale wtedy strome schody i rzeka to najniebezpieczniejsze rozwiązanie, a zakładam, ze znała tamte rejony, można w ostateczności naciągnąć teorię Adama-wypadek, powiedzmy po wpadnięciu później pociągnąłby ją ciężki, krzywo założony płaszcz na dno (torebkę, powiedzmy, ze wyrwałby jej wcześniej), porwanie przez nurt dużo dalej, brak możliwości dokładnego szukania(choć te sonary dokładne są), ale nie mogę zrozumieć czemu zagrożona osoba uciekałaby drogą najgorszą z możliwych i tym bardziej do rzeki, bo uciekając przed kimś kto nam zagraża to chyba najbardziej omijalibyśmy wszyscy rzekę, bo to przecież jakby podanie się potencjalnemu napastnikowi na tacy. Co z podświadomymi, automatycznymi zachowaniami pozwalającymi nam przetrwać? Nie mogę zrozumieć czemu AdaZ wybrał opcję z tymi schodami...Zepchnięcie jedynie wchodziłoby w grę, ale monitoring nie pokazuje przecież nic w rejonie schodów.
Czemu wybrał taką trasę w eksperymencie procesowym... Miałoby to jeszcze jakiś sens - np. otoczenie przez 2 lub 3 osoby, uciekanie, bo samochód nie zjedzie ze schodków, a na ulicę może wyjechać, ale gdy założymy oficjalną wersję, że AdaZ był tam sam...i ze dałaby radę z trudem szybko z nich zejść to czemu te schody potencjalna ofiara by wybrała? Macie jakieś pomysły?(przy założeniu, że goni ją tylko jeden człowiek).
Pewnie znaleźć argumenty przeciw schodkom znajdzie się co najmniej kilka, ale pytam o to co mogło sprawić, ze akurat by je wybrała-.
#ewatylman
  • 263
@tesoro: Ciekawe czy zrobili też wersję z 2:16 z upadkiem, bo ta osoba w bieli jest dużo cięższa i czy ppokazał na eksperymencie co tam robił prawa ręką, czy coś jej wyciągał z torebki i udawał potem, że się przewraca?A moze włożył? i czy przechodził tam pozorant w kaszkiecie.
@taksepacze: no własnie ja nie mam pewnosci czy taka jest kwalifikacja czynu ? Ze jak sie kogos goni w strone rzeki to ma sie swiadomosc ze mozna go zabic w ten sposob. Jeszcze jak jest sie pijanym? ( zabojstwo z zamiarem ewentualnym)
@taksepacze: > > Choć w sumie..nie wiem po co miała by chcieć uciekać przed nim tak daleko...chyba, że chciała być na osobności typu


osoba w takim stanie upojenia nie działa logicznie, trzeźwa osoba pod wpływem silnych emocji działa nieracjonalnie a co dopiero taka skuta,
@jukees: mogła mu też naubliżać, że ona mu załatwiła pracę asystenta kierownika, a ten jest nikim i sobie nie dał rady i narobił jej opinii, że poleciła beznadziejną osobę. Osobiście bym się bardzo zdenerwowała na takie coś ( ͡° ͜ʖ ͡°) mówię o sb, ale pewnie każdy i pod wpływem alkoholu jeszcze bardziej
@jukees: ,,raczej"- czyli nie wykluczam tez tego, mogła urazić go ambicjonalnie- naśmiewać się pod kątem preferencji lub obrazić, że wyczaiła braki w inwentaryzacji, jak się zrobi w inwentaryzacji za duże to można łatwo ( w ciągu kilku dni) wylecieć z pracy. Nie wiem na jakich zasadach była- czy do zwykłego zliczania czy jako jedna z osób sprawdzających inwentaryzację w grupie ( bycie kierownikiem w innym punkcie nie musi wykluczać bycie kierownikiem-osobą
@PruskiDryl: typowym przykładem zabójstwa z zamiarem ewentualnym: Mirek znajduje swoją żonę Karynę w łóżku z Januszem. Janusz zostaje pogoniony a Karyna dostaje od Mirka srogi wpiernicz. Miras,żeby odreagować idzie do knajpy na 3 setki i zostawia Karynę jak jest. Karyna schodzi. Czyli Miras nie chciał Karyny zabić ale wpiernicz plus to, że nie wezwał do niej karocy skutkowały jej zejściem.

W naszym przypadku najbardziej mi pasował ten zarzut, jakby ją np
@PruskiDryl: @jukees: Chyba wystarczy gonienie prosto do wody, ewentualnie zaganianie ofiary do pułapki tak, żeby sama wpadła. ..a potem widząc, że macha rękami nie udzielenie pomocy.
Może motyw gonienia np. z jakimś zamiarem np. ewentualnym łatwiej odda jeden z teledysków, (który dodał nawet kiedyś do ulubionych. ). Można gonić kogoś w różnych celach.
https://www.youtube.com/watch?v=PVzljDmoPVs
Oczywiście na teledysku nic nie wskazuje na to, że ofiara, na którą się poluje musi wpadać
Jeszcze jedna rzecz mi sie przypomniala, być moze nie ma ona znaczenia, ale nie jest dla mnie do konca jasna. Mignelo mi tu kiedys na wykopie, ze ktos z Mirków był na moście ( nie pamietam jak dlugo po zaginieciu ale zdaje sie ze juz byla wersja ze Ewa 'nie zyje') i napisał, że na moście stali tajniacy w samochodzie. Po co tajniacy w samochodzie maja stac w takiej sytuacji, moze ktos