Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie jeszcze jedno - może i to był wypadek, ale czemu kobieta uciekając przed mężczyzną nie biegnie w stronę budynku, gdzie jest choćby jakiś stróż nocny, gdzie jest monitoring, czemu nie wraca na ulicę, czemu nie zbiega choćby ścieżką obok tylko wybrałaby ostatnią z możliwych trasę ucieczki... powiedzmy, że czuła się zagrożona, coś źle zrozumiała, ale wtedy strome schody i rzeka to najniebezpieczniejsze rozwiązanie, a zakładam, ze znała tamte rejony, można w ostateczności naciągnąć teorię Adama-wypadek, powiedzmy po wpadnięciu później pociągnąłby ją ciężki, krzywo założony płaszcz na dno (torebkę, powiedzmy, ze wyrwałby jej wcześniej), porwanie przez nurt dużo dalej, brak możliwości dokładnego szukania(choć te sonary dokładne są), ale nie mogę zrozumieć czemu zagrożona osoba uciekałaby drogą najgorszą z możliwych i tym bardziej do rzeki, bo uciekając przed kimś kto nam zagraża to chyba najbardziej omijalibyśmy wszyscy rzekę, bo to przecież jakby podanie się potencjalnemu napastnikowi na tacy. Co z podświadomymi, automatycznymi zachowaniami pozwalającymi nam przetrwać? Nie mogę zrozumieć czemu AdaZ wybrał opcję z tymi schodami...Zepchnięcie jedynie wchodziłoby w grę, ale monitoring nie pokazuje przecież nic w rejonie schodów.
Czemu wybrał taką trasę w eksperymencie procesowym... Miałoby to jeszcze jakiś sens - np. otoczenie przez 2 lub 3 osoby, uciekanie, bo samochód nie zjedzie ze schodków, a na ulicę może wyjechać, ale gdy założymy oficjalną wersję, że AdaZ był tam sam...i ze dałaby radę z trudem szybko z nich zejść to czemu te schody potencjalna ofiara by wybrała? Macie jakieś pomysły?(przy założeniu, że goni ją tylko jeden człowiek).
Pewnie znaleźć argumenty przeciw schodkom znajdzie się co najmniej kilka, ale pytam o to co mogło sprawić, ze akurat by je wybrała-.
#ewatylman
  • 263
@davincicode davinci nie ma tak łatwo;D...w skrócie to ostatnie zdanie podsumowujące, ale pytań jest kilka.
Pyt nr 1- JAkie byłyby Zzalety ucieczki ze schodów (zamiast ebzpieczniejszych kierunków) przed potencjalnym napastnikiem, zabójcą. zalety ucieczki do rzeki, gdzie najłatwiej stać się ofiarą.
Pyt. nr 2- czemu nie w inne kierunki.
To pytanie zadane jest przy założeniu, że AdaZ mówiłby prawdę.
pyt nr 3- czy jest możliwość, że monitoring mógłby być tak neiwyraźny, że możemy
@taksepacze: nie musisz skracać ;) Wszyscy zakładają, że schodzenie/zbieganie po schodach jest oficjalną wersją Adama Z., ale nie oznacza to, że jest to wersja prawdziwa. To, że ona kieruje się w stronę rzeki tłumaczę tylko tym, że zeszli oni nad Wartę za obopólną zgodą, tam coś się wydarzyło i miała ona odciętą drogę, aby wrócić na ulicę. Chciała jak najszybciej oddalić się od Adama Z. i po pijaku wybrała najgorszą z
Właśnie @insanebelieve to pierwsza odpowiedź, która ciśnie się na usta. Jednak nadal nurtuje mnie to- dlaczego AdaZ wybrał taką opcję, a nie np. że zbiegła z górki obok. czemu wybrał taką najbardziej niepasującą wersję. Mógł zapomnieć, że dziewczynom się gorzej biega w obcasach, ale czy jest jakaś opcja, choćby w jednym procencie na 100 prawdopodobna , że mogłaby jednak te schodki wybrać?
@taksepacze: jest szansa, jeśli szli tą stroną drogi, natomiast co do tego, dlaczego AZ tak powiedział, to już zależy konkretnie od tego, dlaczego w ogóle opowiedział nieprawdziwą historię (jeśli miałabym się odnieść do mojej teorii, tj tego, że jest zastraszony, bo coś złego ich tej nocy spotkało, to pewnie nie przemyślał tego i opowiedział coś takiego w panice :/)
"Jest nagranie z monitoringu na apartamentowcu , kamera centralnie pokazuje zejście , widac na mim ze nikt nie schodził schodami w tych godzinach ."

Coś takiego dostałem od jednej z osób pracujących z bratem Ewy. Więc już sam nie wiem.
@insanebelieve: To może tak zmodyfikuję pytanie- dlaczego AdaZ powiedział, że schody, a nie np. dróżka nieopodal, któa też prowadzi do Warty. Czemu wymyśliłby coś takiego najmniej realnego? za mało czasu na zastanowienie się? Przy udziale osób trzecich łatwo nawet usprawiedliwić byłoby schody, ale myślę cały czas o tym, żeby znależć choć jeden powód wyboru schodów przy oebcności tylko jego.