Wpis z mikrobloga

Właśnie zakończyłem prawie 18 godzinny maraton planszówkowy. Na przystawkę Mage Knight we dwóch, potem Zombiaki na oczyszczenie umysłów i jako danie głowne 7,5h gra w pełnym składzie w Cywilizacja: Poprzez Wieki. Na deser poszedł Dominion i jakis prototyp o statkach, ale nic nie równa się z Cywilizacją. Moja ocena to 10/10. Pod kazdym względem warto zagrać.

#grybezpradu #gryplanszowe
piotrow - Właśnie zakończyłem prawie 18 godzinny maraton planszówkowy. Na przystawkę ...

źródło: comment_K4DIBDe0UQ3yKkczdAdJhkWcVhjEzvUA.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piotrow: Z ludźmi w ogóle problemu nie mam, ale z czasem już będzie, Zwykle gramy w tygodni po pracy, zaczynamy koło 19 koczymy koło zerowej czy pierwszej co daje maks 6h. W weekend to gramy raz na dwa miesiące a nawet nie bo studia/wyjazdy/dziewczyny itd.
  • Odpowiedz
gra jest miodna ale nie wybacza błędów

@jaskrawybogdan: prawda, kolega który po pierwszej epoce miał zdecydowaną przewagę kilkudziesięciu punktów, ostatecznie przegrał. Wszystko przez to, że zaniedbał inwestycje w kopalnie i farmy. W II i III epoce, kiedy zeszły już tanie karty, ciężko było mu budować cokolwiek przy bardzo niskim dochodzie. W III epoce to była właściwie walka o utrzymanie się na powierzchni.
Ale fajne jest to, że gra nie zniechęca.
  • Odpowiedz
@Melt: mimo wszystko, warto nawet dla grania tylko w weekendy co 1-2 miesiące. Nam pewnie też nie będzie łatwo zebrać się częściej na taką grę.
Tym co wydłuża rozgrywkę jest downtime w późniejszych epokach, przez to że trzeba czasem zagospodarować nawet około 10 akcji. Można pomyśleć o sztucznym ograniczeniu czasu na turę, albo w tygodniu grać w mniejszym składzie, a 4 osobowy creme de la creme zostawić sobie na specjalne
  • Odpowiedz
@piotrow: Super! Dostałem Cywilizację na święta, ale jeszcze nie dotarłem do niej ze względu na rozbudowane zasady. Ale od świąt już 3 gry prezentowe ograłem. Została Cywilizacja (nowa edycja) i magia i miecz.
  • Odpowiedz