Wpis z mikrobloga

"Zlikwidować obozu narodowego nikt nie zdoła: nie jest on wyrazem, ani jakiejś doktryny, ani jakichś partykularnych interesów; wyrasta on z istoty narodu, jest organizacją narodowego ducha i gdy naród żyje, on zginąć nie może. Może on tylko nie stanąć na wysokości swych zadań, gdy zgłupieje i gdy go zaprzątać będą wewnętrzne rozterki"

Roman Dmowski

#dmowski #dmowskinadzis #patriotyzm #4konserwy #cytatywielkichludzi
n.....a - "Zlikwidować obozu narodowego nikt nie zdoła: nie jest on wyrazem, ani jaki...

źródło: comment_TlRXLRPb70vu4D07M1srkfyGGvFnfWsb.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Luka_Wars: Musisz je znać, inaczej byś nie popełnił tak głupiego skojarzenia słów polskiego nacjonalisty z przemówieniami jakiegoś brudnego niemieckiego (właściwie austriackiego) socjalisty.

W gimnazjum nie ma już czytania ze zrozumieniem?


@Luka_Wars: A no chyba nie ma patrząc na twoje wypowiedzi. Ja to miałem tylko 8 klas podstawówki, a zaraz potem poszło się do technikum.
  • Odpowiedz
@strewa: NSDAP było ugrupowaniem socjalistycznym jedynie pod względem gospodarczym. Głównym filarem w przypadku polityki Hitlera był prawicowy nacjonalizm. Pogódź się z faktami lub do książek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A no chyba nie ma patrząc na twoje wypowiedzi. Ja to miałem tylko 8 klas podstawówki, a zaraz potem poszło się do technikum.


@strewa: No to wypowiadaj się o silnikach, a dyskusję o polityce zostaw
  • Odpowiedz
No to wypowiadaj się o silnikach, a dyskusję o polityce zostaw ludziom, którzy mają o niej pojęcie.


@Luka_Wars: Komu miałbym zostawić, takim baranom jak ty, co myślą, że złapali boga za nogę idąc na studia i to jeszcze na jakiś śmieszny kierunek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@strewa: Jaki śmieszny kierunek? Ja mechanikowi nie wpierdzielam się jak ma naprawiać samochód, dlatego nie chciałbym, aby robol pouczał mnie w kwestiach politycznych ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ośmieszaj się.
  • Odpowiedz