Wpis z mikrobloga

@Krupier: Po pierwsze osoba która programuje tak oznaczone skrzyżowanie w sposób pokazany na rysunku jest debilem.

Jeśli już występuje taka sytuacja, to D powinien mieć co najwyżej strzałkę do skrętu w prawo. Inaczej skrzyżowanie stwarzałoby zajebiste zagrożenie z powodu tej dyskusyjności. I #!$%@?, że prawo mówi to i tamto, w pół sekundy nie przypomnisz sobie tego a tego zapisku i albo kogoś zabijesz, albo zginiesz.

Reasumując:

@Krupier: przy poprzedniej gównoburzy się dowiedziałem jak jest prawidłowo, dobrze że nigdy takiego skrzyżowania nie widziałem na żywo bo bym miał dzwona. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ludzie, więc tak w skrócie:

Policjant > sygnalizacja > znaki > zasady ogólne
przy czym gdy sygnalizacja jest uruchomiona znaki (dot. pierwszeństwa przejazdu oraz stop) przestają istnieć. I mamy tylko:

Policjant > sygnalizacja > zasady ogólne
Dlatego gdy światła się palą
@Krupier: Jest w ogóle gdziekolwiek takie skrzyżowanie? Ja w praktyce nigdy takiego nie widziałem. Dodatkowo tak ustawiona sygnalizacja byłaby swoistym absurdem (przy tych znakach) i chyba tylko profesor dr hab ruchu drogowego byłby w stanie pojechać prawidłowo w takiej sytuacji oczywiście i tak by uważał, bo, że w drugim aucie też jedzie profesor ruchu drogowego jest mało prawdopodobne.
@pwone: @pies_ogrodnika: w sumie nie wiem, wątpie, ale kto wie.

https://www.google.pl/maps/@53.4507129,14.5444649,3a,75y,172.83h,68.38t/data=!3m6!1e1!3m4!1sD5AJ2Vf3MYc_EngVv1Gm_Q!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl tutaj jest podobne no, ale ci z naprzeciwka mają lewoskręt bezkolizyjny i raczej właśnie tak są projektowane takie skrzyżowania.

Ale mówię, skoro ponoć są ronda, w których trzeba ustąpić wjeżdżającym to może i takie skrzyżowanie gdzieś się trafi. :P
@pwone: Niezupełnie, bo to jest przykład, który przekłada się na inne skrzyżowania, np na ronda z sygnalizacją świetlną. Kiedy działają światła nie są rondem. Chodzi o to aby się nauczyć hierarchii.

A czy takie skrzyżowanie istnieje? Na pewno.