Wpis z mikrobloga

Ostatnio mam taki problem, strasznie męczy mnie moja dieta, szczególnie kilka jej punktów jak chudy biały twaróg i gotowana pierś z kurczaka. Na całe szczęście ryż jem bez zmian z wielką chęcią. Moje właściwe pytanie brzmi czy macie jakieś sposoby by ułatwić spożywanie twarogu, jakieś dodatki, urozmaicenia by było to bardziej jadalne niż przysłowiowa pasza dla konia? Ponadto z miłą chęcią przeczytałbym co robicie by dieta wam się nie nudziła i może jakieś propozycje potraw wykonanych ze zdrowego jedzenia.

#silownia #dieta #pytanie #zdroweodzywianie
  • 38
@Quzin: Ciężko mi sobie wyobrazić co ma pomóc sól i o jakie ilości się rozchodzi. Poza tym sól niezbyt jest zdrowa z tego co się orientuję.

@semperfidelis: Brzmi dużo lepiej niż sucha wersja, będę musiał spróbować, niestety martwi mnie to, że tej potrawy będzie po prostu więcej.

@Aberworthy: Jem twaróg dlatego, że to jest całkiem zdrowe szczególnie przy dużym wysiłku fizycznym. Bardzo długo wytrzymałem bez jakichkolwiek udziwnień aż sam
@Lanza: Właśnie czytam o tym oleju PAM i muszę powiedzieć, że nie wiem jak ja mogłem wytrzymać tyle czasu na tej paszy. Brzmi niesamowicie. Bardzo dziękuję.

@fenis: Nie chciałbym rezygnować z kurczaka, ryby już mam włączone, wolę unikać wieprzowiny, a nie bardzo się znam na stekach wołowych.

@brusyo: Spróbuję, wychodzi na to, że ze wszystkim co jest słodkie powinno smakować dobrze.
@BystryBlondyn: Olej PAM = 0kcal, oczywiście możesz śmiało przyprawiać. Unikaj tylko przypraw z glutaminianem sodu i cukrem (chociaż ja używam tych z dodatkiem cukru od czasu do czasu bo to śladowe ilości).

Przyprawy jakich używam to:

Przyprawa do kurczaka - Kamis

Chili Con Corn - Kamis (cukier)

Przyprawa meksykańska - Kamis (chyba cukier)

Oregano

Bazylia

Sól

Pieprz

Przyprawa do gyrosa

Przyprawa do hamburgerów Kamis (cukier)

i parę innych :)

do tego
@BystryBlondyn: Jeśli nawet, to wlicz to do bilansu. Idź zresztą do Biedronki, obczaj schab i sprawdź jego zawartość w białko, węgle i tłuszcze, to zmienisz zdanie. Tłuszcz pochodzenia zwierzęcego też jest potrzebny! Dla mnie wielką głupotę robicie zamieniając naturalne jedzenie na chemię. Kurczaka nie tykam w zasadzie. Tak zasyfionego mięsa na rynku chyba nie ma.

Swoją drogą mam za sobą ścisłą dietę z ważeniem porduktów i bilansowaniem składników odżywczych. Schudłem. Teraz
@Lanza: Żadne zrzucenie, aktualnie moim celem jest przybieranie na sile i wytrzymałości, no i wypadałoby przybrać kilka kilo mięśni ale nie za dużo, wątpię bym chciał kiedykolwiek ważyć ponad 90 kg. Aktualnie na 186 mam 80 kg. Kręci mnie bardzo wysoka wytrzymałość i siła ale tylko w odniesieniu do mojej wagi by była jak największa.

@fenis: Nigdy aż tak nie trzymałem diety by ważyć produkty i na siłę je bilansować,