Wpis z mikrobloga

Ostatnio mam taki problem, strasznie męczy mnie moja dieta, szczególnie kilka jej punktów jak chudy biały twaróg i gotowana pierś z kurczaka. Na całe szczęście ryż jem bez zmian z wielką chęcią. Moje właściwe pytanie brzmi czy macie jakieś sposoby by ułatwić spożywanie twarogu, jakieś dodatki, urozmaicenia by było to bardziej jadalne niż przysłowiowa pasza dla konia? Ponadto z miłą chęcią przeczytałbym co robicie by dieta wam się nie nudziła i może jakieś propozycje potraw wykonanych ze zdrowego jedzenia.

#silownia #dieta #pytanie #zdroweodzywianie
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fenis: No szczególnie, że podgrzewanie oleju rzepakowego sprawia, że wytwarzają się wolne rodniki, traci on swoje wartości prozdrowotne i zwiększa ryzyko nowotworów/miażdzycy.

Olej rzepakowy zimnotłoczony (nie rafinowany) nadaję się do picia jako świetne źródło tłuszczy, ale nie do smażenia.
  • Odpowiedz
@Lanza: Na pewno lepiej niż oliwa z oliwek. Poczytaj trochę o rzepakowym i porównaj ze swoim PAM (w ogóle co to jest)

Z ostatniej chwili. W Biedronce (przynajmniej w moim) mieście rzucili wołowinkę w postaci steków z Sokołowa. Niebo w gębie, właśnie #!$%@?łem 250 gram. Średnio wysmażony stak na patelni grillowej robiony według zasad, to rewelacja.
  • Odpowiedz
@fenis: Nie smażę na oliwie tylko ją pije bo tak samo sie nadaje do smażenia jak rzepakowy.

Olej PAM ma w sobie olej rzepakowy, nie znam dokładnie jego procesu powstawania ale jest zalecany do smażenia. Posiada 0kcal i nie jest traktowany jako źródło czegokolwiek.
  • Odpowiedz
@Lanza: To jest trochę naciąganie ze strony producenta. Bo to jak najbardziej tłuszcz (plus jakiś rozpuszczalnik czy coś), i ma 9kcal na gram, ale używa się go w tak małych ilościach, że można to pominąć.
  • Odpowiedz
@BystryBlondyn: Kurczaka sobie po prostu smażę (gotowany kurczak to gówno i jeśli nie jesteś zawodowcem, to musisz być masochistą, żeby tak się katować) na oleju kukurydzianym lub oliwie, a twaróg miksuję z 0,5 l mleka i wypijam na luzie.
  • Odpowiedz
@BystryBlondyn: twaróg+woda+truskawki mrożone (zaraz zaczną się owoce sezonowe - borówki amerykańskie, jakody, maliny)+ew. pół banana

można przyprawić wanilią, cynamonem
  • Odpowiedz
@Lanza: Prawie codziennie to jem :) czasem w wersjach z odżywką, serkiem wiejskim. Chyba nigdy mi się nie znudzi. Na masie robię jeszcze tak, że mrożone truskawki rozpuszczam w mikrofali z gorzką czekoladą i miksuję.

Zresztą połączenie truskaw i czekolady używam jeszcze do owsianki i polewania omletów. Polecam.
  • Odpowiedz
@Lanza: [truskawka, banan, odżywka] nawet teraz możesz jako potreningowy. Starczy zrobić dzień wcześniej i przelać do butelki po Nestea :) dodatkowo można dodać siemienia lnianego po przez ten czas co będzie siedziało w lodówce, plecaku etc. ładnie namięknie.
  • Odpowiedz