Wpis z mikrobloga

Taka historia z #pracbaza .

Mój szef kupił sobie na święta(podobno dla żony ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) urządzenie zwane wyciskarką do soków wolnoobrotową. Drogie coś aczkolwiek podobno świetne soki robi. Trochę poczytałem o takim cudzie i zapytałem szefa, czy zrobiłby mi na próbę taki sok do pracy.

Jako, że szefa mam bardzo w porządku gościa, to zgodził się na taki układ, że ja kupuję owoce i na drugi dzień przywozi mi zrobiony soczek.

Kupiłem ~2kg pomarańczy i pół kilograma mandarynek. Wyszło z tego ~1.5l soku. I wierzcie mi Mirki - gdy zrobiłem pierwszy łyk, to poczułem



A i patrzcie jaki ma piękny kolor! Jutro będzie sok o smaku mandarynkowo-kiwi.

#coolstory #oswiadczenie #truestory #pijzwykopem
Pobierz S.....e - Taka historia z #pracbaza .

Mój szef kupił sobie na święta(podobno dla ż...
źródło: comment_lHoxjJAUzM0ZZIdS2b8Q9R4BkXwVv1EG.jpg
  • 103
ale dlaczego to kosztuje 2000zł


@Jojne_Zimmerman: u nas jakaś zmowa cenowa jest, na niemieckim e-buy po 1600-1700 chodzą (już po przeliczeniu na złotówki) a jak handlarz na allegro ma dobre kontakty z PRC to i po 1000-1200 Ci sprzeda :P
moja stoi na parapecie - w te wakacje będę cydr robić ze ślicznego mętnego soku jabłkowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@menor: Tak, dokładnie - uwielbiam ten tekst i porównanie! :) Plus za czujność!
@Ziojo: Też fajnie wygląda, jak tam sprawa z pulpą? Ja bardziej skłaniam się ku Kurvixowi, widziałem na żywo, macnąłem pudełko, dwóch szefów ma ten sam model i super zachwalają, więc jak kupowałbym to pewnie taki sam model.
@Saute: co dokładnie cie interesuje ? moj znajomek ma jakis inny wyciskacz i tez mówi ze nie zamienił by go na inny, jakość soku z wyciskarki od sokowirówki jest tak wielka ze raz uzywając urzadzenia chcesz pic takie soki bez przerwy, i faktycznie 2 dni w lodowce zakrecony postoi nie zmieniajac zbytnio smaku.
@Ziojo: Nie no, nie interesuje mnie zbytnio wiele, bo co chcę to sam się dowiem ;p Ogółem zdziwiony jestem, że po wpisie będzie tyle komentarzy i dyskusja i wymiana poglądów na temat różnych maszyn do robienia soków! :) Cieszy mnie to.

I to fakt - wypiłem cała butelkę w ciągu 4h i chciałem więcej - czekam z utęsknieniem na jutrzejszy dzień i nowy sok.
@Saute: kurde wygląda na filmie super...
Ja mam Zelmer ZJE1800X który miał kosztować coś grubo >400zł (kiedyś jak go dostałem, teraz widzę że tańsze są) i ogólnie... no tak średnio bym powiedział.
http://www.zelmer.pl/dla-kuchni/sokowirowki/486
To jest typowa soko-wirówka, czyli może nie turbina, ale wysokoobrotowa, i siłą odśrodkową wyciskająca sok. I wszystko zależy od rodzaju owoców - jak są nieodpowiednie (np zły gatunek pomarańcz typu "nie na sok" tylko "ładne konsumpcyjne") to po
@Saute: zrób koniecznie ten mix co napisałem : 1 ananas, 1 duży granat, 3 pomarańcze , będziesz mile zaskoczony, wychodzi całkiem nowy, nieznany dotąd smak, nie do zidentyfikowania
@hrumque: > @Saute

@Ziojo: aha ten sprzet co mam ma regulacje docisku na pokrętle, przy ,,mącznych" np jabłkach trzeba ,,luzowac" aby sprawnie szło. Jabłko twarde i soczyste wrzucam zawsze całe tylko pociete na kawałki ( z pestkami ) to z 1 jabłka zostaje odpad wielkości czereśni jak zbije w kulke :) natomiast z 1 kg marchwi wychodziło 550ml soku. odpad bardzo suchy
@Ziojo: Warunek mam jeden - muszę mu owoce obrać w pracy :D Więc z ananasem ciężko będzie, ale planuje po świętach grefjut + granat. :P

W sumie - po nowym roku już wracamy na codzienne wypady do pracy, także założe tag #soczkisaute i można rzucać propozycjami - będę testował. ( ͡º ͜ʖ͡º)

@hrumque: No właśnie bardzo się boję, że kupiłbym tanią jakąś, niesprawdzoną i będę