Wpis z mikrobloga

Trochę mnie dziwi, jak mało ludzi się orientuje o co chodzi w całym wczorajszym sukcesie Elona Muska... Niby uczelnie techniczne, niby zainteresowani, a nie mają pojęcia, że w ogóle coś się działo, kiedy tak naprawdę mogliśmy na własne oczy obserwować krok w historii, który kiedyś będzie prawdopodobnie jako jeden z kamieni milowych w retrospekcji ludzi w kosmosie. Trochę jak z Kolumbem, którym w tamtych czasach mało kto się przejmował. Same media też się raczej nie popisały...

Pozdrawiam, miłego dnia Miraski.

#spacex #elon #musk #nauka
  • 46
@Pawel4freak: W nocy trochę przed 2:30 rakieta prywatnej firmy SpaceX, której założycielem jest Elon Musk wyleciała na orbitę, po czym jako pierwsza w historii wylądowała na ziemii. To pokazuje czego jesteśmy w stanie dokonać z aktualnym poziomem nauki, a czysto praktycznie drastycznie zmniejsza koszty takiej misji. W transmisji podali fajna analogię do tego, co wczoraj osiągnięto ; tak jakbyś przerzucil ołówek nad Empire State Building, tak, żeby obrócił się w locie
Trochę mnie dziwi, jak mało ludzi się orientuje o co chodzi w całym wczorajszym sukcesie Elona Muska


@Milkey: a co wczoraj było? przegapiłem coś? to ten koleś od elektrycznych samochodów?