Wpis z mikrobloga

@Zamilacz: Ja mam HP GT7725 z dwurdzeniowym Turionem x64. Stoi pod telewizorem jako serwer multimedialny, chmura i mikro srodowisko deweloperskie. Nie wiem jak sie bedzie spisywal Atom. Mam malinke, ale jednak HP jest mocniejsze. No i przede wszystkim dystrybucje Linuksa nie sa kastratami (u mnie dziala Fedora).
@Zamilacz: Zalezy jakie ma byc docelowe obciazenie serwera. Zadałes pytanie typu: potrzebuję samochód. Ale to czy bedziesz woził meble czy cebule jest niewiadome.
Jezeli ma to byc mały serwer na jedna gównostronkę domową to R pi styknie.
@Mlekovita: W sumie ten HP'ek też wydaje się być przyzwoity, tylko ma kości ddr2, a mam na stanie 3, więc do tamtego mógłbym od razu dorzucić.
Ile masz obecnie na tym swoim ramu i jak Ci to działa?
@Zamilacz: mam taki terminal co prawda inne zastosowanie bo mam tam win7 z serwerem dlna jak i również po sambie puszczam filmy. do tego klient utorrent i wszystko bardzo fajnie działa.
@less_is_more: To ma być serwer do nauki, pewnie postawię na nim kilka prywatnych stronek, ewentualnie zastanawiałem się nad konfiguracją vpn na nim żeby się łączyć z pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zamilacz: Kupiłem 2x 2GB, więc mam teraz 4. Zależy do czego będziesz go wykorzystywał. Sam Apache z jakimś PHP/MySQL spokojnie będzie działał na 2 GB. Ja dorzuciłem, bo mam tam jeszcze postawiony serwer Plex, który na żywo transkoduje filmy HD.
@less_is_more: Terminale też są ciche, tylko fakt, więcej prądu idzie, ale nie na tyle żebym to specjalnie odczuł, a jeśli są wydajniejsze w podobnej cenie do r pi to wydają się być rozsądniejszym wyborem :)
@Zamilacz: swoją drogą, polecam postawić Cloud9 na tym serwerku (teoretycznie dostępne jako usługa, ale można pobrać SDK z GitHuba). Bardzo fajne IDE webowe (z terminalem). Ja mam postawiony jeszcze serwer proxy, więc tuneluję się przez SSH i pracuję z każdego miejsca.
@Mlekovita: Ciekawe rozwiązanie ten Cloud9, zobaczę dzięki. Jak tak porównałem procesory, to w sumie w tym T7725 jest wydajniejszy od Atoma, więc może jednak na niego się skuszę, tylko jak podłączyć tam dysk? Ponieważ nie ma SATA.
@mati75: Apache znam, tego nginx muszę dopiero przetestować, z tego co czytałem jest trudniejszy i czasami sprawia problemy.